Beton strukturalny na ściany. Jaki będzie najlepszy?

Jaki beton wybrać?

Beton strukturalny jako element wykończeniowy?

W epoce loftów i post-industrialnej architektury beton staje się coraz częściej nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale również wykończeniowym. Efektowne elewacje, surowe słupy i filary, ściany oporowe z szarego lub barwionego betonu coraz częściej widać w przestrzeni miast. A czy beton architektoniczny można zastosować wewnątrz?

Oczywiście. Na hasło beton strukturalny najprostszą odpowiedzią będzie farba betonopodobna. Stworzy cienką powłokę o barwie imitującej beton, ale jest to rozwiązanie najmniej trwałe i jak każda imitacja – niezbyt efektowne.

Efektowna ściana z betonu architektonicznego

Beton strukturalny na ściany może również przybrać formę cienkościennych płyt z betonu architektonicznego. Szeroka gama cementów dostępnych na rynku jak również matryc o rozmaitych fakturach pozwoli stworzyć powierzchnię o efektownym wyglądzie betonu, perfekcyjnie równą i jednorodną, ale z widocznymi pustymi spoinami.

Czym jest beton strukturalny przeznaczony na ściany?

Prawdziwy beton strukturalny to beton architektoniczny wykonywany jako konstrukcja monolityczna. Oznacza to beton towarowy o specjalnie przygotowanym składzie, dostarczany na budowę betonomieszarką i wbudowywany w profesjonalnie przygotowany szalunek systemowy lub drewniane deskowanie. Ściana z betonu architektonicznego DECO ARCH po rozformowaniu będzie miała jednorodną barwę, odwzoruje układ i fakturę szalunku , a jednocześnie pozostawi typową dla betonu towarowego nutę naturalności i surowości. Pozostaje tylko wybrać barwę – czy ma to być naturalna szarość cementu, czy może złamana dodatkiem pigmentu – najczęściej stosowane barwy to ciemnoszary, prawie czarny antracyt, odcienie piaskowej żółci lub ceglastej czerwieni.

Trwała ściana z powłoką zamiast betonu strukturalnego

Ścianę z betonu architektonicznego można wykonać tylko na etapie budowy. Co jeśli chcemy wyremontować dom lub mieszkanie i stworzyć trwałą ścianę z betonu strukturalnego? Bez obciążania jej ciężkimi płytami? Nowoczesnym rozwiązaniem może być użycie cienkowarstwowej powłoki cementowo-polimerowej – przeznaczona jest głównie do posadzek, ale można również użyć jej do powierzchni pionowych. Odpowiednio wybrane komponenty i barwy pozwolą uzyskać niezwykły, niepowtarzalny efekt betonu strukturalnego.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt