Jaki beton ozdobny na ścianę wybrać?

Jaki beton wybrać?

Od kilku sezonów w aranżacji wnętrz króluje styl industrialny, którego głównymi wyznacznikami są surowe materiały. Wśród nich najpopularniejszy jest beton. Wiele osób ceni go za uniwersalność i wyjątkowy efekt dekoracyjny, jaki można osiągnąć przy jego użyciu. Aby ten szczególny materiał wykończeniowy rzeczywiście dopełniał wnętrza dodając im charakteru, warto sięgnąć po specjalny, monolityczny beton dekoracyjny na ścianę.

Beton ozdobny – rodzaje

W obecnych czasach beton coraz częściej, oprócz funkcji konstrukcyjnych, ma pełnić również funkcję ozdobną. Istnieje cała gama betonów architektonicznych czy też licowych, które są dekoracyjne.

Mogą to być:

W zależności od efektu, który chcemy osiągnąć, beton ozdobny może mieć odpowiednią fakturę, barwę, estetykę. W przypadku faktury, beton może być gładki lub chropowaty, pozbawiony porów lub wręcz przeciwnie – z dużą ilością pęcherzy i nieciągłości, może być wykończony przez polerowanie, odcisk matrycowy (stemplowanie, tzw. Pressbeton), piaskowanie, groszkowanie czy też spłukiwanie. Często stosuje się fakturę naturalnego drewna, uzyskiwaną bądź przez szalunek z naturalnych desek, bądź przez specjalne matryce montowane w szalunkach. Najczęściej pojawiające się barwy betonu ozdobnego, obok naturalnej – szarej, to odcienie piaskowe, jasnoszare do białego, czerwone, brązowe, czy ciemnoszare do grafitowego i czarnego. Paleta możliwych faktur i kolorów jest bardzo szeroka.

Beton na ścianie – efekt dekoracyjny

Beton na ścianie podkreśla surowy charakter wnętrza, dlatego idealnie wpisuje się w najmodniejszy od kilku sezonów styl industrialny. Jest więc obowiązkowym elementem wykończeniowym w każdym lofcie. Beton dekoracyjny świetnie komponuje się ze szkłem i metalem, ale by nieco ocieplić aranżację, śmiało można dodać do niej naturalne drewno. Na szarej, betonowej ścianie można też pięknie wyeksponować zielone rośliny doniczkowe. W ten sposób uda się nawiązać do kolejnego trendu w aranżacji wnętrz, jakim jest urban jungle. Oba style – industrialny i miejska dżungla, idealnie się uzupełniają i harmonizują ze sobą, tworząc wyjątkowe wnętrze o oryginalnym charakterze.

Beton dekoracyjny często wykorzystuje się też do wykończenia obudowy kominka. Połączenie zimnego betonu z ciepłym ogniem daje bardzo ciekawy efekt wizualny.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt