Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu – jaki beton wybrać?

Jaki beton wybrać?

Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu

Zarówno projektanci jak i inwestorzy indywidualni coraz częściej odchodzą od standardowych rozwiązań projektowych. Ten trend dotyczy również podłóg. Najczęściej podłoga w domu lub mieszkaniu jest wykończona za pomocą płytek ceramicznych, paneli czy wykładzin. Nie mniej jednak inwestorzy coraz częściej chcieliby mieć w domu podłogę z betonu. Czy jest to możliwe do wykonania? Jaki beton wybrać?

Jaki beton wybrać do wykonania podłogi betonowej?

Istnieje kilka technologii wykonania podłogi betonowej. Najbardziej tradycyjną jest wykonanie podłogi z odpowiedniego betonu posadzkowego, który może być zacierany z posypką mineralną. W ten sposób otrzymujemy najczęściej posadzkę o wyglądzie industrialnym podobnym do posadzek spotykanych w halach czy magazynach. Można również wykonać podłogę z betonu kolorowego np. DECO COLLORE zatartego na gładko i zabezpieczonego odpowiednim preparatem lub transparentną żywicą. Najczęściej stosowane są kolory: żółty, czerwony, biały i grafitowy.

Czy podłoga musi być faktycznie z betonu?

Jeśli na części podłogi chcielibyśmy mieć podłogę betonową, a na części np. panele czy inne wykończenie warto rozważyć wykonanie na całej powierzchni wylewki anhydrytowej typu SUPAFLO. Takie rozwiązanie daje nam możliwość uzyskania kilku różnych wykończeń posadzkowych, bowiem podkład podłogowy SUPAFLO można wykończyć płytkami, panelami, deskami podłogowymi lub posadzką dekoracyjną o wyglądzie podłogi betonowej. Posadzki dekoracyjne są cienkowarstwowe, mają grubość 2-3 mm i imitują posadzkę betonową. Takie rozwiązanie jest też warte do rozważenia, gdy mamy ograniczenie pod względem grubości posadzki lub np. nie możemy nadmiernie obciążać stropu. Tradycyjne podłogi betonowe wymagają bowiem grubości minimum 8 – 10 cm, a w przypadku rozwiązania: wylewka anhydrytowa SUPAFLO + posadzka dekoracyjna całkowita grubość może wynieść poniżej 4 cm. Tak więc posadzka o wyglądzie betonu nie zawsze musi być betonowa.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt