Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

Najczęściej zadawane pytania

Ekologiczna mieszanka betonowa

Beton konstrukcyjny XtraBET należy do rodziny betonów nowej generacji, będącej odpowiedzią na zwiększające się wymagania ekologiczne, jakościowe jaki i ekonomiczne klientów.

Podwyższona wytrzymałość długoterminowa

XtraBET to betony o wyższej wytrzymałości długoterminowej. Zwiększenie wytrzymałości długoterminowej betonów wynika z zastosowania odpowiedniej receptury oraz użycia specjalnych spoiw podczas ich produkcji. Takie rozwiązania powodują znacznie wyższy przyrost wytrzymałości betonów XtraBET w późniejszym okresie dojrzewania. Zwiększa się ona nawet w okresie 90-360 dni.

Najwyższa jakość mieszanki betonowej

W wytwórniach betonu CEMEX Polska cyklicznie pobierane i badane są próbki betonu, co pozwala na zachowanie tego samego wysokiego poziomu jakości. Troska o zapewnienie naszym klientom najwyższych standardów skłoniła wytwórnie betonu towarowego CEMEX Polska do poddania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę – Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. W wyniku tego procesu przedstawiciele IMBiTB prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością gotowego produktu.

Ekologia – produkt o obniżonej emisji CO2

XtraBET to także beton przyjazny środowisku – w produkcji XtraBET emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%. Wybudowanie czterech obiektów w stanie surowym z XtraBET to taka sama emisja CO2 do atmosfery, jak w przypadku trzech takich samych obiektów wybudowanych z betonu tradycyjnego.

3 razy dłuższa gwarancja

CEMEX Polska udziela na beton XtraBET 9 lat gwarancji. Jest to 3-krotnie dłużej niż w przypadku betonów standardowych. Istnieje również możliwość przedłużenia gwarancji na XtraBET do 18 lat.

Zakres zastosowań produktów z serii XtraBET jest taki sam, jak w przypadku zwykłych betonów. Używa się ich do budowy:

  • fundamentów (ław, ścian, płyt)
  • schodów, stropów i wieńców
  • posadzek

Ponadto betony XtraBET mogą być produkowane we wszystkich klasach wytrzymałości betonu na ściskanie oraz ekspozycji, w zależności od potrzeb Klienta.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt