Czym można zastąpić styropian podłogowy?

Najczęściej zadawane pytania

Styropian podłogowy jest podstawowym materiałem izolacyjnym wykorzystywanym do izolacji termicznej w układzie podłogowym. Nie mniej jednak w niektórych sytuacjach korzystniej jest wykorzystać inne materiały. Doskonałą alternatywą dla styropianu jest INSULARIS PIANO, który świetnie sprawdza się w sytuacjach trudnych.

Jeśli mamy nierówny, chudy beton lub strop albo kiedy mamy do czynienia z dużą liczbą przewodów instalacyjnych, układanie styropianu zaczyna być kłopotliwe.

Nietrudno o mostek termiczny czy akustyczny w miejscach, gdzie płyty styropianu docięte zostały niedokładnie, a pustki uzupełniono sypkimi materiałami. Tych problemów można uniknąć, stosując INSULARIS PIANO 400 – płynny pianobeton, który dokładnie otula wszelkie przewody, a po stwardnieniu ma kilkukrotnie wyższą wytrzymałość niż styropian. Nie klawiszuje, nie ulega odkształceniom sprężystym, zabezpieczając ułożony na nim podkład podłogowy przed pękaniem, a w dodatku jest odporny na niszczenie izolacji termicznej przez gryzonie i inne szkodniki.

INSULARIS PIANO doskonale sprawdzi się w budownictwie jednorodzinnym, gdzie instalacje najczęściej są przewidziane w podłodze. Dzięki swoim właściwościom możemy mieć pewność, że izolacja termiczna zostanie poprawnie wykonana, co wpłynie na stabilność i funkcjonalność całego układu posadzkowego.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt