Czym można zastąpić styropian podłogowy?

Styropian podłogowy jest podstawowym materiałem izolacyjnym wykorzystywanym do izolacji termicznej w układzie podłogowym. Nie mniej jednak w niektórych sytuacjach korzystniej jest wykorzystać inne materiały. Doskonałą alternatywą dla styropianu jest INSULARIS PIANO, który świetnie sprawdza się w sytuacjach trudnych.

Jeśli mamy nierówny, chudy beton lub strop albo kiedy mamy do czynienia z dużą liczbą przewodów instalacyjnych, układanie styropianu zaczyna być kłopotliwe.

Nietrudno o mostek termiczny czy akustyczny w miejscach, gdzie płyty styropianu docięte zostały niedokładnie, a pustki uzupełniono sypkimi materiałami. Tych problemów można uniknąć, stosując INSULARIS PIANO 400 – płynny pianobeton, który dokładnie otula wszelkie przewody, a po stwardnieniu ma kilkukrotnie wyższą wytrzymałość niż styropian. Nie klawiszuje, nie ulega odkształceniom sprężystym, zabezpieczając ułożony na nim podkład podłogowy przed pękaniem, a w dodatku jest odporny na niszczenie izolacji termicznej przez gryzonie i inne szkodniki.

INSULARIS PIANO doskonale sprawdzi się w budownictwie jednorodzinnym, gdzie instalacje najczęściej są przewidziane w podłodze. Dzięki swoim właściwościom możemy mieć pewność, że izolacja termiczna zostanie poprawnie wykonana, co wpłynie na stabilność i funkcjonalność całego układu posadzkowego.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt

Powiązane artykuły

Beton zwykły czy beton specjalny – który wybrać na budowę?

Beton zwykły, zgodnie z normową definicją, to beton o gęstości w stanie suchym większej niż…

WIĘCEJ

Wylewka betonowa – jak ją zrobić?

Wylewką betonową potocznie nazywany jest podkład podłogowy w mieszkaniu, posadzka w garażu lub piwnicy…

WIĘCEJ

Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu – jaki beton wybrać?

Istnieje kilka technologii wykonania podłogi betonowej. Najbardziej tradycyjną jest wykonanie podłogi z…

WIĘCEJ

Jak zapobiegać pękaniu stropów?

Bardzo ważne jest, żeby pielęgnację rozpocząć natychmiast po ułożeniu mieszanki betonowej. Nawilżanie po…

WIĘCEJ

Jak wygląda wylewanie posadzki betonowej w budynku inwentarskim?

Współczesne, zmechanizowane rolnictwo wymaga najwyższej jakości budynków inwentarskich – trwałych, o zminimalizowanych kosztach eksploatacji oraz…

WIĘCEJ

Beton na posadzkę – jaki jest najlepszy?

Posadzka betonowa, wbrew pozorom to bardzo wymagający element budynku. Może to być również element zewnętrzny – np. nawierzchnia pod parking…

WIĘCEJ