Jaką wybrać izolację termiczną pod wylewkę SUPAFLO?

Prawidłowo wykonana izolacja termiczna jest bardzo ważnym elementem konstrukcji podłogi.  Optymalną izolacją termiczną pod wylewkę SUPAFLO jest INSULARIS PIANO.

INSULARIS PIANO to pianobeton produkowany na wytwórniach betonu i dostarczany na budowę w postaci płynnej gotowy do użycia. Ten pianobeton skutecznie zastąpi styropian – przeczytaj więcej o tym, czym można zastąpić styropian podłogowy.

Stosowanie INSULARIS PIANO pod podkład podłogowy pozwala na dokładne wyrównanie podłoża.

W konsekwencji, na niższe zużycie materiału jastrychowego, nawet o 20%. Wykonawca ma pewność, że grubość w każdym miejscu będzie taka sama, w porównaniu do układania na warstwie z płyt styropianowych, których równy poziom jest zależny od staranności wykonania chudego betonu lub stropu.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że INSULARIS PIANO jest materiałem całkowicie niepalnym. Poprawia więc bezpieczeństwo pożarowe obiektów. Z kolei jego niska masa umożliwia zastosowanie np. na stropach drewnianych.

INSULARIS PIANO doskonale sprawdzi się w budownictwie jednorodzinnym, gdzie instalacje najczęściej projektowane są w podłodze. Dzięki swoim właściwościom możemy mieć pewność, że izolacja termiczna zostanie poprawnie wykonana, co wpłynie na stabilność i funkcjonalność całego układu posadzkowego.

INSULARIS PIANO to również doskonały materiał do remontowanych obiektów – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyrównanie powierzchni po starych, skutych wylewkach czy wypełnienie stropów łukowych, INSULARIS PIANO sprawdza się znakomicie.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt

Powiązane artykuły

Czym można zastąpić styropian podłogowy?

Jeśli mamy nierówny, chudy beton lub strop albo kiedy mamy do czynienia z dużą liczbą przewodów instalacyjnych…

WIĘCEJ

Wylewka betonowa – jak ją zrobić?

Wylewką betonową potocznie nazywany jest podkład podłogowy w mieszkaniu, posadzka w garażu lub piwnicy…

WIĘCEJ

Dodatki do betonu – jakie są ich rodzaje i zastosowanie?

Dodatki do betonu to materiały, których celem jest modyfikacja mieszanki betonowej i/lub stwardniałego betonu.

WIĘCEJ

Jaki beton na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej spotykanym sposobem na ogrzewanie stosowanym zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach komercyjnych.

WIĘCEJ

Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

Ekologia – produkt o obniżonej emisji CO2

WIĘCEJ

Beton na strop – jaki wybrać?

Coraz częściej zdarza się, że głównym czynnikiem decydującym o wyborze technologii jest czas realizacji. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest…

WIĘCEJ