BHP na budowie – bezpieczna budowa

BHP na budowie – bezpieczna budowa

BHP na budowie ma dla CEMEX Polska najwyższy priorytet

Na każdym placu budowy, nawet jeśli jest to tylko Twój ogród, pojawią się ryzyka, które można łatwo kontrolować w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych osób.

Ryzyka wynikające z kontaktu z mokrym betonem

Mokry beton, zaprawa i jastrych mają silny odczyn alkaliczny. Kontakt ze skórą lub oczami może powodować poważne oparzenia i owrzodzenia, a nawet ostrą reakcję alergiczną u niektórych osób. Niezbędna jest odpowiednia odzież obejmująca nieprzepuszczalne rękawice, długie rękawy, ochronę oczu oraz obuwie. W przypadku kontaktu z oczami należy przemyć je natychmiast dużą ilością czystej wody i zasięgnąć pilnie porady lekarskiej.

Ryzyka ze strony urządzeń

Wszystkie urządzenia, a także narzędzia ręczne mogą stwarzać ryzyko w przypadku nieprawidłowego ich użycia. Należy zadbać, by wszyscy pracownicy przed rozpoczęciem pracy zrozumieli instrukcje postępowania. Wykorzystując pompę do betonu (lub przenośnik przy betonomieszarce) należy zapewnić odpowiednią „strefę ochronną” wokół, aby zapobiec przypadkowemu urazowi. Warto także pamiętać, że wraz z wiązaniem betonu może wystąpić presja szybkiego zakończenia pracy.

Ryzyka wynikające z poślizgnięć i potknięć

Mokry beton jest bardzo ciężki a także sprawia, że powierzchnie stają się śliskie. W takich warunkach łatwo o wypadek, należy więc zachować ostrożność.

O czym jeszcze należy pamiętać w kontekście BHP na budowie?

Więcej informacji o zagrożeniach związanych z betonem znajdziesz w karcie charakterystyki preparatu.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.