Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

Ekologiczna mieszanka betonowa

Beton konstrukcyjny XtraBET należy do rodziny betonów nowej generacji, będącej odpowiedzią na zwiększające się wymagania ekologiczne, jakościowe jaki i ekonomiczne klientów.

Podwyższona wytrzymałość długoterminowa

XtraBET to betony o wyższej wytrzymałości długoterminowej. Zwiększenie wytrzymałości długoterminowej betonów wynika z zastosowania odpowiedniej receptury oraz użycia specjalnych spoiw podczas ich produkcji. Takie rozwiązania powodują znacznie wyższy przyrost wytrzymałości betonów XtraBET w późniejszym okresie dojrzewania. Zwiększa się ona nawet w okresie 90-360 dni.

Najwyższa jakość mieszanki betonowej

W wytwórniach betonu CEMEX Polska cyklicznie pobierane i badane są próbki betonu, co pozwala na zachowanie tego samego wysokiego poziomu jakości. Troska o zapewnienie naszym klientom najwyższych standardów skłoniła wytwórnie betonu towarowego CEMEX Polska do poddania systemu Zakładowej Kontroli Produkcji dobrowolnej certyfikacji przez niezależną jednostkę – Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. W wyniku tego procesu przedstawiciele IMBiTB prowadzą stały nadzór i kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością gotowego produktu.

Ekologia – produkt o obniżonej emisji CO2

XtraBET to także beton przyjazny środowisku – w produkcji XtraBET emisja CO2 została ograniczona o ponad 30%. Wybudowanie czterech obiektów w stanie surowym z XtraBET to taka sama emisja CO2 do atmosfery, jak w przypadku trzech takich samych obiektów wybudowanych z betonu tradycyjnego.

3 razy dłuższa gwarancja

CEMEX Polska udziela na beton XtraBET 9 lat gwarancji. Jest to 3-krotnie dłużej niż w przypadku betonów standardowych. Istnieje również możliwość przedłużenia gwarancji na XtraBET do 18 lat.

Zakres zastosowań produktów z serii XtraBET jest taki sam, jak w przypadku zwykłych betonów. Używa się ich do budowy:

 • fundamentów (ław, ścian, płyt)
 • schodów, stropów i wieńców
 • posadzek

Ponadto betony XtraBET mogą być produkowane we wszystkich klasach wytrzymałości betonu na ściskanie oraz ekspozycji, w zależności od potrzeb Klienta.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.