Jak wygląda budowa domów energooszczędnych?

Jak wygląda budowa domów energooszczędnych?

Budowa domów energooszczędnych w technologii szalunku traconego

THERMOHOUSE to nowoczesny, szybki w budowie i trwały dom energooszczędny budowany w technologii szalunku traconego, polegający na wznoszeniu betonowych lub żelbetowych konstrukcji bezpośrednio na placu budowy. Zamiast tradycyjnych szalunków z desek czy prefabrykowanych płyt szalunkowych nadających kształt ścianom stosuje się kształtki z bardzo twardego tworzywa izolacyjnego. Z kształtek układa się szalunek dla wszystkich ścian, uwzględniający architekturę obiektu a następnie wypełnia się je specjalistyczną mieszanką konstrukcyjną THERMOCON. Po związaniu mieszanki elementy szalunkowe nie są usuwane, lecz pozostają w ścianie i przejmują rolę izolacji termicznej. Dzięki temu unika się podwójnej pracy: wzniesienia konstrukcji i dodatkowego jej ocieplenia.

Budowanie energooszczędne w systemie THERMOHOUSE jest wyjątkowo proste – należy ułożyć kształtki szalunkowe w warstwach, jedne na drugich tak jak klocki, zachowując zasadę o przesunięciu kolejnych warstw względem siebie. Do dyspozycji jest wiele kształtek, które pozwalają wymodelować ściany, narożniki, drzwi, okna i wykusze. Zbyt długie elementy można przyciąć piłą do drewna i wbudować w innym miejscu. Po zmontowaniu szalunku dla wszystkich ścian, wykonuje się zbrojenie nadproży oraz wieńca i wypełnia mieszanką konstrukcyjną THERMOCON – jednorazowo nawet do wysokości 3 m.

Ograniczenie ucieczki ciepła przez ściany zewnętrzne, wynoszące nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku, nigdy wcześniej nie było tak łatwe i efektywne. System budowy domów energooszczędnych THERMOHOUSE jest odpowiedzią na rosnące koszty ogrzewania oraz coraz ostrzejsze przepisy dotyczące energooszczędności. Ściana z kształtek z materiału termoizolacyjnego wypełnionego specjalistyczną mieszanką THERMOCON zapewnia doskonały współczynnik przenikania ciepła U, a to przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki. Dodatkowo w skład elementów systemu wchodzą również specjalnie zaprojektowane elementy płyty fundamentowej, która zapewnia doskonałe właściwości statyczne oraz energooszczędne.

 

Izolacyjność cieplna systemu THERMOHOUSE

 THERMOHOUSE 25THERMOHOUSE 35THERMOHOUSE 45
Grubość ściany [cm]253545
Grubość zewnętrznej izolacji termicznej [cm]51525
MateriałNeoporNeoporNeopor
Współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K]0,280,150,10

 

Ciągła warstwa izolacji o odpowiedniej grubości, brak konieczności stosowania kołków mocujących, specjalne izolujące elementy nadprożowe pozwalają uniknąć powstawania mostków termicznych – i to bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych na zakup materiałów i robociznę. Na zdjęciach termowizyjnych budynków wykonanych w systemie THERMOHOUSE nie widać żadnych nieciągłości w warstwie izolacji cieplnej, co świadczy o doskonałym ociepleniu całej konstrukcji.

 

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.