Jak samodzielne wypełnić i zagęścić wykop wokół fundamentu?

Jak samodzielne wypełnić i zagęścić wykop wokół fundamentu?

W początkowym okresie budowy domu, przed wzniesieniem ścian fundamentowych wykonuje się wykopy pod ławy fundamentowe. Po wykonaniu ław, buduje się ściany fundamentowe, wokół których wykop jest nieco szerszy, aby można było wykonywać prace budowlane (np. termiczna i przeciwwilgociowa izolacja fundamentów). Ale co zrobić z pozostawionym wykopem?

Wykop wokół ścian powinien być zasypany i odpowiednio zagęszczony, aby nie osiadał w czasie i nie uszkodził np. opaski wokół budynku. Zagęszczanie mechaniczne (przy użyciu spalinowych zagęszczarek) jest nieco ryzykowne – możemy uszkodzić wykonane już izolacje a nawet murowane ściany fundamentowe. Zagęszczanie mechaniczne może doprowadzić również do oberwania się ściany wykopu, co w przypadku większych głębokości jest bardzo dużym zagrożeniem dla pracowników. W takich przypadkach doskonale sprawdzają się mieszanki wypełniające GRUNTON, które wylane do wykopu nie wymagają wibrowania, a po stwardnieniu nie osiadają. Dzięki temu praca jest szybka i bezpieczna, a wypełnienie wykopu stabilne i trwałe.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.