W jakich najniższych temperaturach mogę betonować strop i wieńce?

W jakich najniższych temperaturach mogę betonować strop i wieńce?

W okresie zimowym betonowanie stropu jest możliwe przy temperaturze średniodobowej powyżej +5 st. C. Wtedy nie jest konieczne nadzwyczajne przygotowanie elementu i pielęgnacja, pod warunkiem, że temperatura powierzchni betonu nie spadnie poniżej +5 st. C. Poniżej tej temperatury należy koniecznie przeprowadzić pielęgnację termiczną (ogrzewanie stropu od dołu, przykrycie) w celu utrzymania temperatury +5 st. C w konstrukcji przez okres opisany w normie PN-EN 13670 i zależny od właściwości betonu (rozwój wytrzymałości) oraz klasy pielęgnacji. Zapewnia to właściwy przyrost wytrzymałości i odporność betonu na działanie mrozu.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.