Pielęgnacja betonu i jego konserwacja

Pielęgnacja betonu i jego konserwacja

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji betonu

Zawsze należy pamiętać o właściwej pielęgnacji młodego betonu (świeżo wykonanego elementu): zabezpieczaniu go przed utratą wody (działaniem słońca i wiatru), nadmiernym nagrzaniu lub przemrożeniu.

Aby otrzymać dobry beton w konstrukcji nie wystarczy jedynie ułożyć i zagęścić odpowiednią mieszankę betonową. Niezbędna jest pielęgnacja tego betonu, szczególnie na początku jego twardnienia. Niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak będzie powodować obniżeniem jakości i trwałości betonu, a co za tym idzie i całej konstrukcji.

Czynności pielęgnacyjne powinny zapewnić świeżemu betonowi ochronę przed:

 • zbyt niską lub wysoką temperaturą otoczenia
 • wiatrem
 • zbyt niską wilgotnością
 • intensywnymi opadami (kiedy beton jest jeszcze plastyczny)
 • przemarzaniem powierzchni lub całości konstrukcji betonowej

Ze względu na warunki klimatyczne panujące w Polsce, metody pielęgnacji betonu można podzielić na dwie grupy: pielęgnacja betonu w okresie letnim i pielęgnacja betonu zimą.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.