Pielęgnacja betonu latem

Pielęgnacja betonu latem

Pielęgnacja betonu w okresie letnim

Latem, gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie wzrasta, należy zastosować odpowiednie podejście zarówno przy produkcji, jak i późniejszej pielęgnacji betonu. Brak uwzględnienia  w obydwu wspomnianych procesach środków ostrożności może spowodować negatywne skutki dla produkowanej mieszanki betonowej, jak i konstrukcji, która z niej powstanie.

Pielęgnacja betonu w okresie letnim – optymalny sposób betonowania

Stopień bezpieczeństwa oraz trwałość konstrukcji są w dużej mierze uzależnione od sposobu prowadzenia betonowania. To właśnie rodzaj betonowania determinuje późniejszy sposób pielęgnacji betonu latem. Jak powinno być przeprowadzane betonowanie?

 • W godzinach nocnych lub wczesnoporannych
 • W sposób ciągły, co zminimalizuje ryzyko powstania na powierzchni betonu tzw. „suchych styków”
 • Bez przerw w betonowaniu i przestojów betonomieszarek
 • Z natychmiastowym rozpoczęciem pielęgnacji na wykonanych elementach

Sposoby pielęgnacji betonu latem

Pielęgnacja betonu w okresie letnim jest w głównej mierze pielęgnacją wilgotnościową. Ma na celu ochronę elementu przed utratą wody z betonu, poprzez odparowanie jej z powierzchni elementu. Do właściwych sposobów pielęgnacji betonu latem możemy zaliczyć:

 • odpowiedni dobór składników betonu i składu mieszanki (np. poprzez stosowanie domieszek chemicznych opóźniających wiązanie betonu)
 • pielęgnację wodną – zraszanie powierzchni betonu mgiełką wodną, utrzymywanie powierzchni betonu zauważalnie mokrej
 • układanie na powierzchni betonu mokrych mat i zabezpieczenie ich przed wysychaniem
 • pokrywanie powierzchni mokrego betonu folią budowlaną, która powinna być przymocowana przy krawędziach i złączach
 • stosowanie preparatów pielęgnujących o ustalonej przydatności

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w naszym  przewodniku o pielęgnacji betonu latem.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.