Beton dekoracyjny – jakie są jego właściwości, zalety i zastosowania?

Rodzaje betonu

Beton dekoracyjny to innowacyjne rozwiązania dla tych, którzy poszukują nowoczesnych, niestandardowych materiałów budowlanych. Linia produktów DECO pozwala tworzyć niezwykłe obiekty architektoniczne. Mnogość barw, odcieni, kształtów i faktur, które możemy uzyskać przy zastosowaniu betonów dekoracyjnych jest niemal nieograniczona. Obdarzeni wyobraźnią klienci mogą nadawać kształty, wybierać kolor i fakturę nawierzchni tworząc niepowtarzalne wzory i elementy.

Dlaczego warto wybrać beton dekoracyjny?

Betony dekoracyjne z linii DECO STONE są zaprojektowane w taki sposób, aby ich niezwykły wygląd pozostawał trwały przez wiele lat. Walory kolorystyczne oraz parametry techniczne nie ulegają presji czasu – nic się nie kruszy, nie łuszczy. Betony dekoracyjne to betony barwione w masie, produkowane z wyselekcjonowanych, odpornych na trudne warunki eksploatacji składników.

Warto wybrać beton dekoracyjny na nawierzchnię podjazdu czy tarasu, ponieważ niezwykły wygląd idzie w parze z trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne oraz z niezwykłą łatwością utrzymania, nieosiągalną dla innych materiałów stosowanych w tego rodzaju elementach.

Gdzie warto zastosować beton dekoracyjny?

Miejscem zastosowań dekoracyjnych betonów nawierzchniowych są wszelkiego rodzaju ciągi komunikacyjne tj. chodniki, ścieżki rowerowe, aleje spacerowe a także miejsca w których może z w/w. rozwiązań skorzystać klient indywidualny czyli: podjazdy, parkingi, ścieżki ogrodowe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również zastosowanie betonów dekoracyjnych na tarasach oraz balkonach w budownictwie jednorodzinnym. Bardzo ważnym czynnikiem podczas doboru betonów dekoracyjnych jest kontakt z profesjonalną firmą wykonawczą oraz z renomowanym dostawcą rozwiązań dekoracyjnych.

Dekoracyjne betony nawierzchniowe są szeroko stosowane w całej Europie Zachodniej, zarówno jako chodniki czy aleje spacerowe, jak i ścieżki rowerowe. W naszych realiach najczęściej do tego typu nawierzchni najczęściej stosuje się płyty betonowe lub drobnowymiarową kostkę brukową, jednakże z powodzeniem można zastąpić je betonem dekoracyjnym, który w wielu aspektach jest materiałem lepszym i pozbawionym niektórych wad typowych dla nawierzchni z elementów prefabrykowanych.

Warto stosować nawierzchniowe betony dekoracyjne w otoczeniu wszelkiego rodzaju budynków. Zarówno obiekty publiczne, jak i budynki jednorodzinne mogą zyskać na estetyce otoczenia, kiedy wszelkiego typu nawierzchnie zostaną wykonane z betonu dekoracyjnego dostosowanego do całości obiektu. Parkingi przed budynkami, podjazdy, ścieżki czy place przed wejściem mogą tworzyć niezwykłą przestrzeń. Warto również rozważyć zastosowanie betonów dekoracyjnych na tarasach czy balkonach – są to materiały bardzo odporne na trudne warunki atmosferyczne, więc ich zastosowanie oznacza brak odwiecznych problemów z pękającymi i odspajającymi się płytkami, czy z kruszącym i łuszczącym się zwykłym, tradycyjnym betonem.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt