Betony drewnopodobne coraz bardziej popularne na polskim rynku wśród klientów indywidualnych i detalicznych, to bardzo ciekawa alternatywa dla płytek ceramicznych, posadzek żywicznych oraz dekoracyjnych.
Opisując beton drewnopodobny należy wspomnieć o najważniejszych cechach jakie powinny zawsze towarzyszyć elementom wykonanym z betonu, czyli jego trwałość, wytrzymałość na ściskanie i zginanie oraz w przypadku zastosowań zewnętrznych odporność na mróz oraz czynniki atmosferyczne. Należy zawsze pamiętać, że kluczowym czynnikiem dla uzyskania optymalnego efektu jest poprawne wykonanie tzn. odcisków mat o fakturze drewna na powierzchni mieszanki betonowej, jak również jakość dostarczonego produktu oraz jego urabialność w czasie. Warto również pamiętać, że popularna nazwa beton drewnopodobny używana jest jako uogólnienie, poprawną nazwą tego typu nawierzchni betonowych są pressbetony lub betony stemplowane.
Aby cieszyć się jakością tak ułożonych nawierzchni z betonu należy pamiętać oraz przestrzegać zasad konserwacji tj. czyszczenie, impregnacja itp. Zalecane jest również żeby inwestor zdecydowany na wykonanie betonów drewnopodobnych zawsze dobierał wykonawcę robót oraz dostawcę mieszanki betonowej w parze. Ma to bardzo duży wpływ na dobór odpowiednich parametrów mieszanki, jakość dostarczonego produktu, czas i jakość pracy oraz końcowy efekt. Ułatwia to także korektę dostarczanego betonu w momencie nagłych zmian atmosferycznych, które mają bardzo duży wpływ na materiał jakim jest beton. Zakres zastosowań takich rozwiązań jest bardzo duży a jedyne ograniczenia to koszty. Betony drewnopodobne można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków na każdy ciąg komunikacyjny pieszy lub rowerowy a także na parkingi, balkony, tarasy oraz miejsca o podobnym przeznaczeniu.
*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt