Posadzki dekoracyjne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Rodzaje betonu

Posadzki dekoracyjne – charakterystyka

Posadzki dekoracyjne to stosunkowo nowa grupa produktów dostępna na polskim rynku. Są to rozwiązania zwykle oparte na bazie żywic epoksydowych, akrylowych oraz poliuretanowych, z drobnoziarnistymi dodatkami mineralnymi oraz pigmentami, które nadają posadzce dekoracyjnej ostateczną barwę i charakter. Posadzki dekoracyjne to zwykle rozwiązania cienkowarstwowe. Mają grubość od kilku do kilkunastu milimetrów. Niewielka grubość niesie ze sobą szereg korzyści, o których poniżej.

Korzyści z zastosowania posadzek dekoracyjnych

Wykorzystanie posadzek dekoracyjnych jako ostatecznej warstwy podłogi niesie za sobą szereg korzyści:

  • Innowacyjny i oryginalny efekt wizualny
  • Brak fug zdecydowanie ułatwia czyszczenie posadzki
  • Cienka warstwa znakomicie przewodzi ciepło, co generuje oszczędności w przypadku ogrzewania podłogowego
  • Cienka warstwa pozwala na nałożenie posadzki bez potrzeby podnoszenia np. drzwi itp.
  • Cienka warstwa pozwala na zmianę posadzki na np. inny kolor, bez zmiany poziomu – w przypadku takiego rozwiązania nowa posadzka podnosi poziom podłogi o ok. 2-3 mm

Jak może wyglądać posadzka dekoracyjna?

Posadzki dekoracyjne dają nieskończenie wiele możliwości kolorystycznych. Wykorzystując różne sposoby wykończenia, można uzyskać posadzkę o jednolitej barwie lub wręcz przeciwnie, z wyraźnymi śladami obróbki, przebarwieniami i smugami. Wykończenie może być zarówno matowe, jak i błyszczące. Ilość kolorów i odcieni jest ogromna. Warto również wiedzieć, że dzięki nienasiąkliwej strukturze posadzka dekoracyjna jest wysoce odporna na wszelkie zabrudzenia i zaplamienia. Co za tym idzie, jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Gdzie stosować posadzki dekoracyjne?

Zakres zastosowań tego typu rozwiązania jest niemal identyczny jak w przypadku posadzek z płytek ceramicznych. Posadzki dekoracyjne mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, hotelach, sklepach, biurach, a także w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wielką zaletą  posadzek dekoracyjnych jest to, że ten sam materiał możemy nanosić również na ścianę czy wręcz na niektóre elementy umeblowania (np. blaty czy wyspy kuchenne), dzięki temu możemy uzyskać bardzo spójne wizualnie połączenie podłogi z powierzchniami pionowymi w pomieszczeniu.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt