Czy dany element konstrukcyjny będzie eksploatowany w środowisku agresywnym?

Zanim kupisz beton

Jeśli planujesz budowę elementu betonowego narażonego na chemiczną agresję otoczenia (np. betonowy silos na kompost w Twoim ogrodzie, lub płyta obornikowa w gospodarstwie rolnym) nie wystarczy duża wytrzymałość mechaniczną betonu. W takich warunkach beton powinien być przede wszystkim odporny na korozję chemiczną.

Beton odporny na korozję chemiczną jest skomponowany z odpowiedniej ilości spoiwa o stosunkowo wysokiej zawartości krzemu.

Zapewnia to jego wysoką szczelność oraz odporność na czynniki korozyjne (np. kwasy organiczne czy siarczany rozpuszczalne w wodzie). Takim betonem jest AGRON – beton zaprojektowany do pracy w warunkach oddziaływania agresji chemicznej. Pamiętaj jednak, że prawidłowy wybór odpowiedniego produktu to skomplikowany proces. Dobierając beton należy wziąć pod uwagę zarówno właściwości mieszanki dostarczanej na budowę jak i późniejsze warunki pracy betonu (tzw. klasy ekspozycji). Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznej decyzji zawsze skonsultuj się z naszym doradcą – to nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność dokonania właściwego wyboru.