Murki oporowe betonowe i ogrodowe – z czego wykonać?

Murki oporowe to pionowe ściany wykonane z różnych materiałów budowlanych ze szczególnym zastosowaniem betonu np. betonu konstrukcyjnego XtraBET CEMEX. Ścianki tworzą zaporę dla masy ziemi dążącej do osunięcia, mogą być to miejsca w ogrodach, parkach, skarpach, w miejscach specyficznie ukształtowanego terenu gdzie przebiega dojazd do garażu itd.

Jaką funkcję pełnią murki oporowe betonowe i ogrodowe?

Murki oporowe pełnią wiele funkcji technicznych związanych nie tylko z samym wzmocnieniem podłoża, istniejącej skarpy, mogą pomagać w odprowadzaniu wody, skierowaniu strumieni w ogrodzie w odpowiednią planowana stronę. W miejscach terenów zielonych ogrodowych, często murki buduje się kaskadowo aby uzyskać ładna i dobrze zaprojektowaną przestrzeń kaskadową.

Tereny w których planujemy przeprowadzić instalację przy terenie gdzie występuje konieczność umocnienia gruntów pełnią funkcję dodatkowe maskującą.

Jaki produkt sprawdzi się najlepiej do budowy murków oporowych betonowych i ogrodowych?

Estetyka wykonania i odpowiedni dobór materiału jakim jest beton ma tu zasadnicze znaczenie w aranżacji i planowaniu całej przestrzeni. Projektując przestrzeń i nadając dowolne kształty murkom oporowym ogrodowym mamy możliwości doboru koloru stosownego betonu. Stosując betony barwione DECO COLLORE CEMEX dobieramy barwy w zgodnie z naturą i istniejącymi elementami architektury.

Kwestia formy samego masywu betonowego to dowolność kształtów i formy. Stosując szalunki o odpowiednich formach i kształtach uzyskujemy oczekiwane efekty. Beton architektoniczny DECO ARCH CEMEX stosujemy w celu uzyskania gładkiego lica betonu. Może ono być dowolnie kształtowane poprzez samą sklejkę szalunkową, istnieję również możliwość uzyskania dowolnej formy. Taką formę można uzyskać poprzez wkładki do szalunku. Co pozwoli na otrzymanie o oczekiwanego wzoru na powierzchni murku oporowego.

W przypadkach murków oporowych betonowych wykonywanych z materiałów murowanych ofertę CEMEX uzupełnia XtraMur – gotowa zaprawa murarska dostarczana w betonowozach.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji wyglądu i funkcji planowanych murków oporowych betonowych i ogrodowych bierzemy pod uwagę uwarunkowanie terenu wraz z istniejącym otoczeniem. Poza funkcjami technicznymi musimy podjąć decyzję dotyczące: formy czyli samego wyglądu betonu, koloru jaki ma korespondować z istniejącą formą na co pozwala odpowiednie zastosowanie poszczególnych produktów CEMEX.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt

Powiązane artykuły

Jaki beton ozdobny na taras wybrać?

W praktyce budowlanej, taras lub balkon wykonuje się podczas wykonywania stropu budynku i w zdecydowanej większości…

WIĘCEJ

Schody betonowe zewnętrzne i wewnętrzne. Jaki beton zastosować?

Schody betonowe to jeden z elementów konstrukcyjnych występujących przy budowie prawie każdego budynku.

WIĘCEJ

Beton architektoniczny – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Każdy dostawca betonu styka się z pojęciem betonu architektonicznego bardzo często, jednak zarówno dostawcy, jak i klienci…

WIĘCEJ

Beton pod słupki ogrodzeniowe – jaki wybrać?

Realizując inwestycję, stajemy często przed wyborem technologii wykonania ogrodzenia. Popularnym rozwiązaniem jest…

WIĘCEJ

Jaki beton na balkonie sprawdzi się najlepiej?

Balkon to element budynku służący zwykle do celów rekreacyjnych i wypoczynku i rzadko zastanawiamy się na etapie budowy, jak…

WIĘCEJ

Beton na podwórku – jaki sprawdzi się najlepiej?

Beton na podwórku jest narażony na szkodliwe czynniki zewnętrzne, czyli deszcz, mróz. Dlatego nie można zastosować zwykłego betonu…

WIĘCEJ