Produkcja betonu w betoniarniach CEMEX

Zanim kupisz beton

W CEMEX Polska beton towarowy wytwarzany jest w ok. 40 wytwórniach betonu (stacjonarnych i mobilnych) zlokalizowanych na terenie kraju. Mieszanka betonowa jest produkowana ze składników o najwyższej jakości, zgodnych z obowiązującymi europejskimi standardami (normami PN-EN). Beton zwykły i towarowy wytwarzany jest w nowoczesnych węzłach betoniarskich, w których komputerowe sterowanie pozwala na minimalizację tzw. wpływu „czynnika ludzkiego” na produkcję betonu i wytwarzanie produktu.

Co przemawia za wyborem wytwórni betonu CEMEX?

Wytwórnie CEMEX Polska wyposażone są w odpowiednie urządzenia: silosy, zasobniki, kontenery, systemy dozujące itp. umożliwiające takie magazynowanie i użytkowanie materiałów, aby nie dochodziło do zmiany ich właściwości na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych, zmieszania lub zanieczyszczenia.

Dzięki specjalnym instalacjom grzewczym, podgrzewającym wodę i kruszywa, produkcja prowadzona jest również w okresie zimowym. Posiadamy również odpowiednie pojazdy do przewozu betonu (beton z gruszki).

Co jest istotne w kontekście produkcji betonu?

W trakcie produkcji betonu dbamy nie tylko o jakość surowców i wyrobów gotowych (beton zwykły, beton towarowy, beton z gruszki i innych), ale również o środowisko. Aby zminimalizować uciążliwości dla środowiska, na bieżąco kontrolowana jest szczelność wszystkich urządzeń dozujących, a produkcja odbywa się w obiegu zamkniętym. Urządzenia do recyklingu, pracujące w naszych wytwórniach, pozwalają na segregację niewykorzystanej mieszanki betonowej na kruszywo oraz wodę, które wykorzystywane są ponownie w produkcji.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt