Włókna stalowe do betonu – nowoczesne rozwiązania

Zanim kupisz beton

Jednym z ostatnich postępów w technologii betonu jest dodawanie do mieszanki włókien stalowych lub polipropylenowych. Dla wielu zastosowań domowych najbardziej właściwą formą włókna jest drobne ciągłe włókno polipropylenowe.

Beton z włóknem polipropylenowym lub stalowym zawiera tysiące pojedynczych włókien,

które podczas mieszania zostają równo rozproszone w całym betonie. Tworzy to trójwymiarowy system zbrojący, który powstrzymuje powstawanie niewielkich rys i pęknięć, które normalnie tworzą się na etapie dojrzewania betonu.

Stosowanie włókien stalowych lub polipropylenowych do betonu poprawia szereg jego właściwości m.in. wytrzymałość na zginanie oraz ścieralność betonu. Stosowanie włókiem może być bardzo opłacalne przy wykonywaniu jakiejkolwiek postaci płyt betonowych, takich jak ścieżki, podjazd, posadzka lub parking dla pojazdów. Włókna są szczególnie przydatne, jeżeli występują jakiekolwiek obawy dotyczące warunków gruntowych, jakości podbudowy lub zdolności skutecznej pielęgnacji betonu.

Przeczytaj więcej na temat betonu z włóknami.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt