Beton dekoracyjny – jakie są jego właściwości, zalety i zastosowania?

Beton dekoracyjny – jakie są jego właściwości, zalety i zastosowania?

Dlaczego warto wybrać beton dekoracyjny?

Innowacyjne rozwiązania dla wymagających ludzi, nieograniczonych przez wyobraźnię. Dzięki linii produktów DECO czyli betonom dekoracyjnym możemy tworzyć wielkie dzieła architektoniczne. Mnogość barw, odcieni, kształtów które możemy wydobyć dzięki zastosowaniu betonów dekoracyjnych daje nam nieograniczone możliwości kreowania otoczenia. Nawierzchnie betonowe DECO STONE to specjalny rodzaj betonów dekoracyjnych z eksponowanym kruszywem, które w naturalny sposób komponują się z otaczającą nas zabudową jak i z naturą. Obdarzeni wyobraźnią klienci mogą nadawać kształty, wybierać rodzaj nawierzchni, kolor, fakturę. Co najważniejsze naszym klientom możemy zapewnić długoletnią gwarancję i zadowolenie z produktu. Walory kolorystyczne oraz parametry techniczne nie ulegają presji czasu – nic się nie kruszy, nie łuszczy.

Gdzie warto zastosować beton dekoracyjny?

Miejscem zastosowań dekoracyjnych betonów nawierzchniowych są wszelkiego rodzaju ciągi komunikacyjne tj. chodniki, ścieżki rowerowe, aleje spacerowe a także miejsca w których może z w/w. rozwiązań skorzystać klient indywidualny czyli: podjazdy, parkingi, ścieżki ogrodowe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również zastosowanie betonów dekoracyjnych na tarasach oraz balkonach w budownictwie jednorodzinnym. Bardzo ważnym czynnikiem podczas doboru betonów dekoracyjnych jest kontakt z profesjonalną firmą wykonawczą oraz z renomowanym dostawcą rozwiązań dekoracyjnych.


Co zyskujemy dzięki zastosowaniu betonu dekoracyjnego?

W trakcie opracowywania technologii zastosowania materiału, najważniejsze było sprostanie wymaganiom jakie stawiają klienci. Linia betonów dekoracyjnych DECO tworzy ujmujące i niesamowite kompozycje w połączeniu z kamieniem, metalem, drewnem oraz kostką brukową. Nie stawiajmy granic wyobraźni – wybierajmy nowe technologie pozwalające tworzyć nam jeszcze bardziej zaskakujące formy i bogatsze barwy.

Technologia betonów dekoracyjnych pozwala nie tylko na wysokiej jakości estetyczne wykończenie, ale również podnosi komfort w czasie ich użytkowania, z powodu łatwej konserwacji oraz wysokiej trwałości betonu, a także zmniejsza koszty eksploatacyjne na przestrzeni lat. Długowieczność technologii betonowych jest doceniana i stosowana przez klientów od wielu lat a jej popularność ciągle rośnie.

O czym należy pamiętać przy wyborze tego rodzaju betonu?

Należy pamiętać, że beton dekoracyjny poza swoimi walorami estetycznymi musi charakteryzować się jasno opisanymi przez producenta betonu parametrami takimi jak: klasa betonu, klasa ekspozycji, sposób wbudowania. Podczas wyboru dostawcy wskazane jest również, aby poprosić o poradę doświadczonego wykonawcę.

Najciekawsze realizacje z użyciem betonów dekoracyjnych w Polsce

Podczas wyboru produktów mających stanowić ozdobę Państwa domu warto zasięgnąć inspiracji z już istniejących obiektów. Zapoznanie się z rozwiązaniami technicznymi i kompozycjami, które zostały użyte i sprawdzone w trakcie użytkowania, pomoże podjąć decyzję i zaprojektować otoczenie przyjazne, dopasowane do Państwa potrzeb. Bardzo popularne stały się w ostatnich latach place dla dzieci przeznaczone do nauki przepisów ruchu drogowego – tak zwane Miasteczka Ruchu Drogowego. Najładniejsze z nich znajdują się na południu kraju – zdecydowanie warto wybrać się do Trzebini i zobaczyć efekt prac betonowych. Innym obiektem wartym uwagi, gdzie zastosowano betony dekoracyjne, jest skwer w Gdyni, pomiędzy teatrem a Gdyńską Szkołą Filmową – powstał tam deptak, który ułożony jest z betonów kolorowych i stanowi wizytówkę miasta.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

Masz pytanie? Napisz do nas!

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

Informacja o przetwarzaniu danych
Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.