Beton drewnopodobny – co warto o nim wiedzieć?

Beton drewnopodobny – co warto o nim wiedzieć?

Betony drewnopodobne coraz bardziej popularne na polskim rynku wśród klientów indywidualnych i detalicznych, to bardzo ciekawa alternatywa dla płytek ceramicznych, posadzek żywicznych oraz dekoracyjnych.

Jakie cechy ma beton drewnopodobny?

Opisując beton drewnopodobny należy wspomnieć o najważniejszych cechach jakie powinny zawsze towarzyszyć elementom wykonanym z betonu, czyli jego trwałość, wytrzymałość na ściskanie i zginanie oraz w przypadku zastosowań zewnętrznych odporność na mróz oraz czynniki atmosferyczne. Należy zawsze pamiętać, że kluczowym czynnikiem dla uzyskania optymalnego efektu jest poprawne wykonanie tzn. odcisków mat o fakturze drewna na powierzchni mieszanki betonowej, jak również jakość dostarczonego produktu oraz jego urabialność w czasie. Warto również pamiętać, że popularna nazwa beton drewnopodobny używana jest jako uogólnienie, poprawną nazwą tego typu nawierzchni betonowych są pressbetony lub betony stemplowane.

O czym należy pamiętać w kontekście betonu drewnopodobnego?

Aby cieszyć się jakością tak ułożonych nawierzchni z betonu należy pamiętać oraz przestrzegać zasad konserwacji tj. czyszczenie, impregnacja itp. Zalecane jest również żeby inwestor zdecydowany na wykonanie betonów drewnopodobnych zawsze dobierał wykonawcę robót oraz dostawcę mieszanki betonowej w parze. Ma to bardzo duży wpływ na dobór odpowiednich parametrów mieszanki, jakość dostarczonego produktu, czas i jakość pracy oraz końcowy efekt. Ułatwia to także korektę dostarczanego betonu w momencie nagłych zmian atmosferycznych, które mają bardzo duży wpływ na materiał jakim jest beton. Zakres zastosowań takich rozwiązań jest bardzo duży a jedyne ograniczenia to koszty. Betony drewnopodobne można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków na każdy ciąg komunikacyjny pieszy lub rowerowy a także na parkingi, balkony, tarasy oraz miejsca o podobnym przeznaczeniu.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.