Beton łupany – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Beton łupany – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Co to jest beton łupany i czym się charakteryzuje?

Beton łupany to specyficzny rodzaj betony architektonicznego, którego główną cechę jest widoczna struktura wewnętrzna materiału. Są to głównie prefabrykowane elementy drobnowymiarowe (elementy słupów, ogrodzeń, elementy murowe ścian itp.). Wewnętrzną strukturę betonu łupanego uzyskuje się głównie poprzez mechaniczne rozłupywanie gotowych elementów ze stwardniałego betonu. Struktura ta charakteryzuje się dużą szorstkością oraz unikalnym efektem zależnym od rodzaju zastosowanego kruszywa do betonu i pigmentów.

Gdzie stosować beton łupany?

Beton łupany znajduje zastosowanie głównie na wszelkiego rodzaju elewacjach, słupkach ogrodzeniowych murkach itp. Dobry jakościowo element z betonu łupanego jest bardzo trwały, a prawidłowo wykonany mur czy ściana czy ogrodzenie ma bardzo estetyczny wygląd. Elementy nawierzchni wykonane z betonu łupanego są szorstkie i odporne na poślizg, jednocześnie muszą być to produkty najwyższej jakości ze względu na zagrożenie korozją mrozową.

Korzyści z zastosowań betonu łupanego

Główną korzyścią zastosowania betonu łupanego i jednocześnie głównym czynnikiem wyboru tego typu rozwiązania jest jego estetyka. Są to rozwiązania stosunkowo nowe na rynku, zatem stanowią bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla wymagających architektów i inwestorów, gdyż elementy te wyróżniają się wśród pozostałych budynków i stanowią bardzo ciekawe urozmaicenie architektury miejskiej.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.