Jaki beton na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Jaki beton na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Co to jest ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej spotykanym sposobem na ogrzewanie stosowanym zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach komercyjnych. Czasami stanowi ono uzupełnienie tradycyjnego ogrzewania, a nierzadko jest jedynym źródłem ogrzewania w domu. Ogrzewanie podłogowe wybierane jest przez inwestorów przede wszystkim ze względu na duży komfort cieplny, ale nie bez znaczenia jest fakt iż pozwala na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni poprzez eliminację tradycyjnych kaloryferów. W Polsce najczęściej spotykamy się z ogrzewaniem wodnym, a nieco rzadziej elektrycznym.

Jaki beton na ogrzewanie podłogowe?

Niezależnie od rodzaju wybranego ogrzewania ma ono sens tylko jeśli zostanie odpowiednio wykonane. Najczęściej spotykanym błędem jest zły dobór betonu na ogrzewanie podłogowe. Tradycyjnie podkłady podłogowe w Polsce są wykonywane maszynowe za pomocą tzw. mixokreta. Ta technologia polega na produkcji zaprawy w konsystencji półsuchej na miejscu i wbudowanie jej poprzez wyrównanie listwą oraz mechaniczne zatarcie. Taki sposób wbudowania połączony z konsystencją powoduje, że wewnątrz betonu jest duża ilość pustek powietrznych. Jak powszechnie wiadomo powietrze jest jednym z najlepszych izolatorów, więc zastosowanie takiego betonu na ogrzewanie podłogowe jest bardzo nieopłacalne.

Jaki produkt na ogrzewanie podłogowe polecamy?

Najlepszym sposobem na efektywne wykorzystanie ogrzewania podłogowego jest wykorzystanie wylewki anhydrytowej. Wylewki anhydrytowe cechują się dwukrotnie lepszym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż cementowe wylewki mixokretowe. Współczynnik przewodzenia ciepła ma bezpośredni wpływ na szybki i łatwy przepływ ciepła wytwarzanego przez instalacje ogrzewania podłogowego do pomieszczenia. Przenikanie ciepła ułatwia również płynna konsystencja wylewki charakteryzująca się brakiem pęcherzy powietrza. W wylewkach anhydrytowych podczas wiązania i wysychania nie występuje skurcz charakterystyczny dla wylewek cementowych. Wylewki anhydrytowe mają mniejszą grubość niż tradycyjne wylewki cementowe. Przykładem wylewki anhydrytowej są posadzki anhydrytowe SUPAFLO firmy CEMEX. Zastosowanie wylewki anhydrytowej jako beton na ogrzewanie podłogowe wiąże się jednak przede wszystkim ze znaczącą oszczędnością kosztów ponoszonych na ogrzewanie.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.