Jaki beton ozdobny na taras wybrać?

Jaki beton ozdobny na taras wybrać?

Beton ozdobny na taras – często popełniane błędy

W praktyce budowlanej, taras lub balkon wykonuje się podczas wykonywania stropu budynku i w zdecydowanej większości przypadków – tego samego betonu. Jeśli taras jest kryty i nie narażony na oddziaływanie czynników atmosferycznych, to takie rozwiązanie się sprawdzi, ale co w przypadku tarasów zewnętrznych? Otóż tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Beton na taras zewnętrzny powinien być (jeśli nie będzie pokryty żadnymi powłokami) mrozoodporny, a o tym często się zapomina. Tylko napowietrzony beton mrozoodporny oprze się destrukcyjnemu działaniu wody w okresie zimowym. Stosując do budowy tarasu taki sam beton jak do budowy stropu, inwestor jest narażony w niedługim czasie na dodatkowe koszty związane z naprawą tarasu.

Taras – z czego wykonać izolację termiczną?

W przypadku wykonania tarasu nad pomieszczeniem budynku, konieczne jest termiczne i przeciwwilgociowe zaizolowanie przegrody. Szybkim i wygodnym sposobem jest ułożenie izolacji termicznej z pianobetonu (INSULARIS PIANO). Produkt ten jest płynny, ale umożliwia uzyskiwanie spadków do 3%, przez co odpowiedni profil tarasu i spadek wykonany na zewnątrz nie pozwala na spływ wody opadowej w kierunku ściany budynku. Na warstwę pianobetonu należy ułożyć warstwę np. dekoracyjnego betonu mrozoodpornego.

Betony ozdobne/dekoracyjne – co to takiego?

Betony dekoracyjne przeznaczone do wykonania tarasów łączą 2 cechy – beton jest jednocześnie elementem konstrukcji oraz dekoracją. Na taki beton nie ma potrzeby układania dodatkowych warstw. Mogą to być betony kolorowe – barwione w masie DECO COLLORE, a także betony z eksponowanym kruszywem DECO STONE. Te drugie posiadają również cechy nawierzchni antypoślizgowej, wyeksponowane kruszywo doskonale trzyma obuwie nawet w warunkach mokrej nawierzchni.

Beton dekoracyjny na taras to doskonała alternatywa dla tradycyjnych wykończeń takich jak płytki ceramiczne czy kostka brukowa.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.