Beton na posadzkę – jaki jest najlepszy?

Beton na posadzkę – jaki jest najlepszy?

Beton na posadzkę – warunki pracy

Posadzka betonowa, wbrew pozorom to bardzo wymagający element budynku. Może to być również element zewnętrzny – np. nawierzchnia pod parking, wjazd do garażu itp. W związku z tym beton na posadzkę powinien być dobrany i zaprojektowany pod konkretne warunki. Posadzka betonowa narażona jest na szereg czynników które mogą powodować jej destrukcję a są to przede wszystkim:

 • Obciążenia statyczne i dynamiczne
 • Ścieranie
 • Wnikanie olejów i innych płynów
 • Obecność środków odladzających (również wewnątrz budynków, które są przenoszone na kołach samochodów)
 • Zamrażanie i rozmrażanie (posadzki na zewnątrz, tarasy itp.)

Jaki powinien być beton na posadzkę?

W związku ze zwykle stosunkowo dużymi powierzchniami posadzek, beton na posadzkę powinien posiadać w swoim składzie tzw. zbrojenie rozproszone, którego zadaniem jest obniżenie naturalnego skurczu betonu, a także uzyskanie znacznie wyższej wytrzymałości na zginanie. Niski skurcz to również wyższa estetyka posadzki, gdyż ogranicza się przez to również ilość cięć dylatacyjnych. Beton na posadzkę może zawierać zbrojenie rozproszone w postaci włókna stalowego (w ofercie CEMEX to beton FIBRON), lub konstrukcyjne włókna polimerowe (FIBRON FL). Ten drugi rodzaj włókien jest szczególnie korzystny w betonie na posadzkę, gdyż nie koroduje w obecności soli odladzających, jak to ma miejsce w przypadku włókien stalowych. Jako beton na posadzkę najczęściej stosuje się klasę wytrzymałości na ściskanie C20/25 lub C25/30.

Podsumowanie

Posadzka betonowa stanowi element szczególnie narażony na niszczenie, dlatego warto stosować rozwiązania do tego celu dedykowane, gdyż późniejsza naprawa jest zwykle bardzo kosztowna i negatywnie wpływa na estetykę posadzki. Warto w tej kwestii skontaktować się z profesjonalnym dostawcą betonu na posadzkę, który doradzi odpowiednie rozwiązanie, tj. beton posadzkowy FIBRON FL, a w przypadku firmy CEMEX, klienci otrzymują również projekt posadzki w cenie.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.