Jaki beton na schody zewnętrzne zastosować?

Jaki beton na schody zewnętrzne zastosować?

Kluczowe są warunki eksploatacji betonu na schody

W ogólnej praktyce budowlanej, na schody zewnętrzne wykorzystuje się beton zwykle wykorzystywany podczas układania stropów lub innych elementów budynku i bardzo rzadko myśli się o schodach jako oddzielnym elemencie budynków czy konstrukcji, a to duży błąd ponieważ schody zewnętrzne pracują w innych warunkach. Kluczowe jest to czy schody zewnętrzne będą obłożone okładziną czy nie. Jeśli zostaną obłożone np. płytkami ceramicznymi ze szczelną fugą, beton na schody może być zastosowany taki sam jak np. na strop (C16/20), natomiast w przypadku schodów odsłoniętych, konieczne jest zastosowanie betonów mrozoodpornych w klasie ekspozycji XF3 lub XF4 (schody dodatkowo narażone na działanie soli odladzających).

Estetyka schodów z betonu

W przypadku schodów zewnętrznych, które nie będą niczym obłożone, warto zadbać o ich estetykę. Do budowy można zastosować betony barwione (beton barwiony DECO COLLORE) lub z eksponowanym kruszywem (beton z eksponowanym kruszywem DECO STONE). To drugie rozwiązanie jest szczególnie korzystne ze względu na antypoślizgowy charakter powierzchni stopnia. Obydwa te rozwiązania są mrozoodporne również w warunkach stosowania soli odladzających w okresie zimowym i jednocześnie stanowią ciekawe i estetyczne uzupełnienie walorów estetycznych obiektu.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

Masz pytanie? Napisz do nas!

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

Informacja o przetwarzaniu danych
Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.