Beton na strop – jaki wybrać?

Beton na strop – jaki wybrać?

Ze względu na przeznaczenie rozróżniamy kilka rodzajów stropów:

 • Strop gęstożebrowy (na belkach częściowo prefabrykowanych)– popularny w budynkach o dość regularnych kształtach i rozpiętości podpór nie większej niż 7 m; wymaga zaprojektowania odpowiedniego wzmocnienia pod ciężkie ścianki działowe, jeśli te mają przebiegać równolegle do belek
 • Strop z płyt kanałowych– zalecany w domach o prostych kształtach i rozpiętości podpór mniejszej niż 6 m, umożliwia odłożenie na później decyzji o miejscu ustawienia ścian działowych; szerokość i długość stropu powinna odpowiadać wymiarom modułowym pojedynczych płyt
 • Strop płytowy monolityczny– układany zazwyczaj w budynkach o nieregularnym kształcie i sporej rozpiętości podpór; zbrojenie takiego stropu projektant zawsze dobiera indywidualnie, w zależności od obciążeń, rozmiarów i sposobów podparcia
 • Strop drewniany– przeznaczony przede wszystkim do domu drewnianego, w murowanym może być stropem poddasza, które nie jest przewidziane na cele mieszkalne

Jaki beton na strop jest najpopularniejszy?

Najpopularniejszy na budowach domów jednorodzinnych jest strop monolityczny. Beton zastosowany do tego typu rozwiązania powinien być określony w projekcie i zazwyczaj ma klasę wytrzymałości nie mniejszą niż C16/20. Równie ważne jest prawidłowe, zgodne z projektem, wykonanie zbrojenia. Trzeba pamiętać , że warunkiem prawidłowego wykonania płyty stropowej w technologii żelbetowej jest zastosowanie odpowiedniego z projektem konstrukcyjnym zbrojenia, użycie właściwych szalunków i dostarczenie odpowiedniej mieszanki betonowej.

Najlepszym rozwiązaniem z technicznego punktu widzenia jest zastosowanie betonu samozagęszczalnego – np. EVOLUTION produkowanego przez firmę CEMEX. Zastosowanie betonu na strop EVOLUTION zapewni prawidłowe zagęszczenie mieszanki wokół zbrojenia, co jest podstawowym wymogiem prawidłowej pracy stropu. Dodatkowo minimalizujemy w ten sposób powstanie rys przy prętach zbrojeniowych.

Jak wybrać najlepszy beton na strop?

Coraz częściej zdarza się, że głównym czynnikiem decydującym o wyborze technologii jest czas realizacji. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości zastosowania betonu na strop o szybkim przyroście wytrzymałości. Przykładem takiego produktu jest PROMPTIS firmy CEMEX, gdzie szalunki możemy ściągnąć już po 4 godzinach od betonowania i wykorzystać na inne elementy. Beton szybkotwardniejący PROMPTIS pozwala w ten sposób na spore oszczędności w kosztach budowy. Niezależnie od wybranego rodzaju betonu na strop, drugim kluczowym elementem jest prawidłowa pielęgnacja świeżej mieszanki betonowej.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.