Beton strukturalny na ściany. Jaki będzie najlepszy?

Beton strukturalny na ściany. Jaki będzie najlepszy?

Beton strukturalny jako element wykończeniowy?

W epoce loftów i post-industrialnej architektury beton staje się coraz częściej nie tylko materiałem konstrukcyjnym, ale również wykończeniowym. Efektowne elewacje, surowe słupy i filary, ściany oporowe z szarego lub barwionego betonu coraz częściej widać w przestrzeni miast. A czy beton architektoniczny można zastosować wewnątrz?

Oczywiście. Na hasło beton strukturalny najprostszą odpowiedzią będzie farba betonopodobna. Stworzy cienką powłokę o barwie imitującej beton, ale jest to rozwiązanie najmniej trwałe i jak każda imitacja – niezbyt efektowne.

Efektowna ściana z betonu architektonicznego

Beton strukturalny na ściany może również przybrać formę cienkościennych płyt z betonu architektonicznego. Szeroka gama cementów dostępnych na rynku jak również matryc o rozmaitych fakturach pozwoli stworzyć powierzchnię o efektownym wyglądzie betonu, perfekcyjnie równą i jednorodną, ale z widocznymi pustymi spoinami.

Czym jest beton strukturalny przeznaczony na ściany?

Prawdziwy beton strukturalny to beton architektoniczny wykonywany jako konstrukcja monolityczna. Oznacza to beton towarowy o specjalnie przygotowanym składzie, dostarczany na budowę betonomieszarką i wbudowywany w profesjonalnie przygotowany szalunek systemowy lub drewniane deskowanie. Ściana z betonu architektonicznego DECO ARCH po rozformowaniu będzie miała jednorodną barwę, odwzoruje układ i fakturę szalunku , a jednocześnie pozostawi typową dla betonu towarowego nutę naturalności i surowości. Pozostaje tylko wybrać barwę – czy ma to być naturalna szarość cementu, czy może złamana dodatkiem pigmentu – najczęściej stosowane barwy to ciemnoszary, prawie czarny antracyt, odcienie piaskowej żółci lub ceglastej czerwieni.

Trwała ściana z powłoką zamiast betonu strukturalnego

Ścianę z betonu architektonicznego można wykonać tylko na etapie budowy. Co jeśli chcemy wyremontować dom lub mieszkanie i stworzyć trwałą ścianę z betonu strukturalnego? Bez obciążania jej ciężkimi płytami? Nowoczesnym rozwiązaniem może być użycie cienkowarstwowej powłoki cementowo-polimerowej – przeznaczona jest głównie do posadzek, ale można również użyć jej do powierzchni pionowych. Odpowiednio wybrane komponenty i barwy pozwolą uzyskać niezwykły, niepowtarzalny efekt betonu strukturalnego.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.