Beton strukturalny – jakie ma zastosowania?

Beton strukturalny – jakie ma zastosowania?

Czym jest beton strukturalny?

Mówiąc beton strukturalny, najczęściej mamy na myśli beton architektoniczny. Jest to odmiana betonu konstrukcyjnego, gdzie na plan pierwszy wychodzi funkcja estetyczna powierzchni betonowej. Używając odpowiednich szalunków, umiejętnie je przygotowując, doświadczona ekipa budowlana może nadać powierzchni betonowej odpowiedni, zaprojektowany wcześniej wygląd. Nie bez znaczenia jest też rodzaj betonu, którego użyjemy – powinien spełniać szereg wymogów konstrukcyjnych, jak też dać możliwość uzyskania przez wykonawcę zaprojektowanej faktury – struktury powierzchni. Najlepiej jest zastosować beton specjalnie do tego celu zaprojektowany, jak np. beton architektoniczny DECO ARCH produkowany przez firmę CEMEX. Zastosowanie gotowej, specjalistycznej mieszanki betonowej zapewni nam osiągnięcie pożądanego efektu wizualnego, przy odpowiednim reżimie wykonawczym.

Gdzie można zastosować beton strukturalny?

Co ważne, beton strukturalny jest stosowany jako ostateczna forma wykończenia powierzchni. Tak więc elementy wykonane z betonu DECO ARCH nie podlegają dalszym etapom wykończenia, nie są pokrywane tynkiem, farbą, szpachlami czy też gotowymi elementami wykończeniowymi. Jedynym dopuszczalnym sposobem wykończenia powierzchni wykonanych z betonu strukturalnego jest pokrycie ich impregnatem hydrofobizującym, zabezpieczającym konstrukcję przed wnikaniem wody w strukturę.

Struktury jakie możemy osiągnąć mogą być przeróżne: od gładkiej powierzchni, poprzez odcisk słojów drewna, baranek, strukturę rozwiniętą do kruszywa, przeróżne wzory dostarczane przez producentów szalunków itp. Co ważne, beton strukturalny jest produktem naturalnym, tak więc trzeba się liczyć z jego zróżnicowaniem wizualnym. Pojawiające się pory, przebarwienia, zmiana koloru pod wpływem wchłoniętej w konstrukcję wody są zjawiskami normalnymi i pożądanymi w efekcie końcowym.

Jaki elementy można wykonać z betonu strukturalnego?

Co do zastosowania betonu strukturalnego – praktycznie każdy element budowlany mając odpowiednią wizję architektoniczną, możemy wykonać z betonu architektonicznego. Najczęściej spotykane elementy wykonane z zastosowaniem betonu strukturalnego to ściany konstrukcyjne w budynkach użyteczności publicznej, domy jednorodzinne, ogrodzenia, elementy infrastruktury komunikacyjnej. Zakres zastosowania betonu architektonicznego stale się rozwija, więc jedynym ograniczeniem w zastosowaniu betonu DECO ARCH jest obecnie wyobraźnia inwestora i projektanta.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.