Beton towarowy z wytwórni betonu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Beton towarowy z wytwórni betonu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Beton towarowy

Beton towarowy to beton produkowany na węzłach betoniarskich i dostarczany na budowę w betonowozach lub też w przypadku betonów „półsuchych” samochodami samowyładowczymi. Nazwa beton towarowy ma odróżnić ten rodzaj betonu od betonu wyrabianego bezpośrednio na placu budowy w betoniarkach. Wykonanie betonu samemu w betoniarce niesie za sobą spore ryzyko związane z nieuzyskaniem odpowiednich parametrów betonu w tym przede wszystkim wytrzymałości. Warto pamiętać, że w większości budowanych domów beton pełni bardzo istotną rolę, gdyż wykonywane są z niego elementy nośne konstrukcji takie jak fundamenty, ściany, słupy, stropy czy wieńce. Tym bardziej warto rozważyć zamówienie betonu towarowego w wytwórni betonu niż wytwarzanie go samemu na budowie.

Na co zwrócić uwagę zamawiając beton towarowy?

Rozwój budownictwa indywidualnego, wzrost zapotrzebowania na materiały budowlane oraz duże oczekiwania co do szybkości wykonania spowodowały w ostatnich latach powstawanie znacznej ilości wytwórni betonu. Niestety nie wszystkie wytwórnie betonu gwarantują odpowiednią jakość betonu. Na co więc zwrócić uwagę zamawiając beton towarowy?

Beton towarowy najlepiej zamówić u renomowanego producenta, który może potwierdzić swoje kompetencje np. poprzez odpowiednie certyfikaty. Warto więc sprawdzić czy wytwórnia betonu jest certyfikowana przez niezależny Instytut oraz czy jest np. laureatem znaku „Dobry Beton” przyznawanego przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Producent betonu do każdej dostawy powinien dostarczyć dowód dostawy czyli tak zwany dokument WZ, na którym muszą się znaleźć wszelkie informacje wymagane przez normę PN-EN 206 oraz Deklarację Zgodności.

Czy zamawiać beton towarowy bez faktury?

Część betoniarni oferuje beton bez faktury. Warto pamiętać, iż uczestnicząc w takim procederze popełnia się przestępstwo i można być pociągniętym do odpowiedzialności karnej. Poza tym kupując beton bez faktury nie mamy żadnego dokumentu poświadczającego jego jakość, tak więc w przypadku jakichkolwiek problemów nie możemy go nawet reklamować. Na pytanie czy warto ponosić takie ryzyko każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.

Sprawdź również, dlaczego warto kupić beton na fakturę VAT z CEMEX Polska.

 

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

Masz pytanie? Napisz do nas!

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

Informacja o przetwarzaniu danych
Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.