Beton zacierany – czym jest i jak się go stosuje?

Beton zacierany – czym jest i jak się go stosuje?

Co to jest beton zacierany?

Beton zacierany jest to beton przeznaczony na posadzki wewnętrzne, który swoje właściwości osiąga m.in. dzięki wykończeniu poprzez operację zacierania. Oczywiście wymagany jest również odpowiedni skład i składniki receptur w zależności od rodzaju betonu zacieranego. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: tzw. beton zacierany na ostro lub beton zacierany z posypką mineralną metodą DST.

Kiedy stosujemy beton zacierany z posypką metodą DST?

Beton z posypką mineralną zacierany metodą DST (dry shake topping) stosowany jest powszechnie w halach produkcyjnych, logistycznych czy magazynach. Beton zacierany z posypką na ogół stosuje się jedynie do powierzchni wewnętrznych. Dzięki zastosowaniu posypki uzyskujemy poprawę wyglądu powierzchni, ale również poprawę jej parametrów użytkowych w tym przede wszystkim większą odporność na ścieranie. Wyróżnia się kilka rodzajów posypek utwardzających. Posypki składają się ze spoiwa, dodatków mineralnych, twardych kruszyw a czasami również pigmentów. Tak więc w niektórych przypadkach poprzez zastosowanie posypki z barwnikiem możemy uzyskać wygląd betonu kolorowego takiego jak np. DECO COLLORE. Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór receptury betonu do podsypki utwardzającej. Kluczowe jest dobranie czasu wcierania posypki. Jeśli zbyt późno zaczniemy operację zacierania możemy nie uzyskać połączenia pomiędzy betonem a posypką. Ze względu na zastosowanie betonów z posypką najczęściej stosuje się betony z włóknami jak np. FIBRON lub FIBRON FL.

Kiedy stosujemy beton zacierany na ostro?

Beton zacierany na ostro jest to beton, który swoje właściwości otrzymuje poprzez prawidłowe przeprowadzenie operacji zatarcia betonu. Zacieranie odbywa się mechanicznymi zacieraczkami talerzowymi i/lub śmigłowymi. Nie każdy jednak beton może być zacierany na ostro. Beton taki musi mieć odpowiedni skład i składniki. Beton zacierany na ostro może stanowić ostateczne wykończenie, ale może być również warstwą podkładową pod wykończenie żywiczne. Beton taki może być przeznaczony na nawierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.