Beton zwykły czy beton specjalny – który wybrać na budowę?

Beton zwykły czy beton specjalny – który wybrać na budowę?

Beton zwykły, zgodnie z normową definicją, to beton o gęstości w stanie suchym większej niż 2 000 kg/m3, ale nie przekraczającej 2 600 kg/m3. Ale betonem zwykłym można również nazwać beton przeznaczony do wykonywania zwykłych, standardowych konstrukcji w budynku – fundamentów, ścian, stropów, nadproży itp. elementów. Ale co w przypadku, gdy nie chcemy stosować tynków? Czy beton zwykły zapewni nam odpowiedni wygląd ściany, która zostaje w stanie surowym? Czy z betonu zwykłego można zrobić chodniki przed domem, które będą trwałe i estetyczne?

Pomimo olbrzymiej uniwersalności, jaką jest beton zwykły, do części prac potrzebne są już inne mieszanki. Jeśli stawiamy specjalne wymagania, to korzystajmy ze specjalnych betonów aby efekt był jak najlepszy a konstrukcja jak najtrwalsza.

Do wszystkich ścian, słupów i innych elementów, które mają pozostać w surowym betonie zamiast betonu zwykłego warto zastosować beton specjalistyczny DECO ARCH. Ponieważ mieszanka doskonale wypełnia szalunki, uzyskana powierzchnia elementu ma wysoką estetykę pozbawioną pustych, niewypełnionych betonem miejsc. DECO ARCH doskonale odwzorowuje zastosowane szalunki – czy to gładką płytę, czy też specjalne maty umożliwiające uzyskanie imitacji kamienia, cegły, drewna lub innego wzoru.

Beton specjalny DECO COLLORE, może być wykorzystywany do wykonywania kolorowych, gładkich nawierzchni ścieżek rowerowych, chodników, parkingów. Gotowy element jest odporny na warunki atmosferyczne oraz na działanie soli odladzających. Zastosowanie impregnacji dodatkowo podwyższa walory użytkowe oraz ożywia kolor nawierzchni. Nie każdy jednak lubi nawierzchnie gładkie, i dla nich przygotowana jest nawierzchnia z wyeksponowanym kruszywem DECO STONE. Stosując odpowiednią technologię, uzyskuje się nawierzchnie z widocznym na powierzchni odkrytym kruszywem. Kruszywem mogą być żwiry, granity, bazalty, sjenity o wielkości 8 mm lub 16 mm. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy do koloru kruszywa dobrany zostanie zbliżony kolor samego betonu np. do kruszywa bazaltowego grafitowy kolor betonu. Na stronie cemexbeton.pl znajduje się aplikacja, umożliwiająca stworzenie własnej, niepowtarzalnej nawierzchni dekoracyjnej DECO STONE.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

Masz pytanie? Napisz do nas!

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

Informacja o przetwarzaniu danych
Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.