Jak przygotować budowę zanim zamówisz beton?

Jak przygotować budowę zanim zamówisz beton?

Przygotowanie placu budowy jest jasno określone przez prawo budowlane i przepisy BHP.

Należy zapewnić:

 • ogrodzenie (wysokość 1.5 m) lub oznakowanie granic budowy
 • wyznaczenie i oznakowanie stref niebezpiecznych
 • przygotowanie (utwardzenie) dróg dojazdowych
 • wyznaczenie miejsc stacjonowania sprzętu ciężkiego np. dźwigów, pomp do betonu w odpowiedniej odległości od linii energetycznych będących pod napięciem
 • doprowadzenie energii elektrycznej i wody oraz odprowadzenie lub utylizacja ścieków (resztek betonu, wody z płukania betonowozów)

Zanim zamówisz beton, bądź gotowy na jego przyjęcie:

 • zaplanuj dojazd oraz miejsce ustawienia betonowozu oraz pompy
 • sprawdź czy dojazd jest wystarczająco stabilny do wjazdu ciężkiego sprzętu
 • zapewnij wystarczającą ilość ludzi do sprawnego układania i zagęszczania betonu – przestój betonowozu to dodatkowe koszty i pogorszenie właściwości mieszanki

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.