Gdzie można zastosować beton ekspansywny?

Gdzie można zastosować beton ekspansywny?

Beton ekspansywny

Beton ekspansywny to zwyczajowa nazwa betonu, który zwiększa swoją objętość lub nie ulega skurczowi. Standardowo każdy beton cementowy o ile nie jest zmodyfikowany np. domieszkami chemicznymi lub specjalnymi cementami wykazuje naturalny skurcz. Jeśli więc chcemy uniknąć tego efektu powinniśmy zastosować tzw. beton ekspansywny.

Jak powstaje beton ekspansywny?

Beton ekspansywny może być wyprodukowany w różnoraki sposób. Może być  wykonany na cemencie ekspansywnym lub zwykłym ale z pomocą domieszek ekspansywnych lub przeciwskurczowych. Cement ekspansywny to cement, który pęcznieje w procesie twardnienia. Natomiast domieszki modyfikują fazy powstające w wyniku wiązania cementu w ten sposób aby ograniczyć skurcz objętościowy lub spowodować wzrost objętości. Beton ekspansywny może być produkowany na placu budowy z worków lub w wytwórniach betonu jak np. INIEKTON.

Gdzie stosuje się beton ekspansywny?

Głównym obszarem zastosowań betonu ekspansywnego są prace związane z podlewkami, zalewaniem ubytków czy otworów. Betony, a raczej zaprawy ekspansywne, służą też do precyzyjnego kotwienia urządzeń mechanicznych i konstrukcji metalowych, wykonywania podlewek pod maszyny i ciosów podłożyskowych. Betony ekspansywne mogą służyć do wypełniania sztywnych złączy w połączeniach betonu z prefabrykowanymi elementami betonowymi. Mogą być też użyte do zalewania połączeń prefabrykatów żelbetowych czy nadproży. Innym potencjalnym zastosowaniem jest użycie betonu ekspansywnego do produkcji posadzek bezspoinowych.

Beton ten jest więc wykorzystywany głównie w pracach specjalistycznych wymagających bardzo precyzyjnego określenia zakresu stosowania i dopiero na tej podstawie można przystąpić do projektowania receptury na beton ekspansywny.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.