Murki oporowe betonowe i ogrodowe – z czego wykonać?

Murki oporowe betonowe i ogrodowe – z czego wykonać?

Murki oporowe to pionowe ściany wykonane z różnych materiałów budowlanych ze szczególnym zastosowaniem betonu np. betonu konstrukcyjnego XtraBET CEMEX. Ścianki tworzą zaporę dla masy ziemi dążącej do osunięcia, mogą być to miejsca w ogrodach, parkach, skarpach, w miejscach specyficznie ukształtowanego terenu gdzie przebiega dojazd do garażu itd.

Jaką funkcję pełnią murki oporowe betonowe i ogrodowe?

Murki oporowe pełnią wiele funkcji technicznych związanych nie tylko z samym wzmocnieniem podłoża, istniejącej skarpy, mogą pomagać w odprowadzaniu wody, skierowaniu strumieni w ogrodzie w odpowiednią planowana stronę. W miejscach terenów zielonych ogrodowych, często murki buduje się kaskadowo aby uzyskać ładna i dobrze zaprojektowaną przestrzeń kaskadową.

Tereny w których planujemy przeprowadzić instalację przy terenie gdzie występuje konieczność umocnienia gruntów pełnią funkcję dodatkowe maskującą.

Jaki produkt sprawdzi się najlepiej do budowy murków oporowych betonowych i ogrodowych?

Estetyka wykonania i odpowiedni dobór materiału jakim jest beton ma tu zasadnicze znaczenie w aranżacji i planowaniu całej przestrzeni. Projektując przestrzeń i nadając dowolne kształty murkom oporowym ogrodowym mamy możliwości doboru koloru stosownego betonu. Stosując betony barwione DECO COLLORE CEMEX dobieramy barwy w zgodnie z naturą i istniejącymi elementami architektury.

Kwestia formy samego masywu betonowego to dowolność kształtów i formy. Stosując szalunki o odpowiednich formach i kształtach uzyskujemy oczekiwane efekty. Beton architektoniczny DECO ARCH CEMEX stosujemy w celu uzyskania gładkiego lica betonu. Może ono być dowolnie kształtowane poprzez samą sklejkę szalunkową, istnieję również możliwość uzyskania dowolnej formy. Taką formę można uzyskać poprzez wkładki do szalunku. Co pozwoli na otrzymanie o oczekiwanego wzoru na powierzchni murku oporowego.

W przypadkach murków oporowych betonowych wykonywanych z materiałów murowanych ofertę CEMEX uzupełnia XtraMur – gotowa zaprawa murarska dostarczana w betonowozach.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji wyglądu i funkcji planowanych murków oporowych betonowych i ogrodowych bierzemy pod uwagę uwarunkowanie terenu wraz z istniejącym otoczeniem. Poza funkcjami technicznymi musimy podjąć decyzję dotyczące: formy czyli samego wyglądu betonu, koloru jaki ma korespondować z istniejącą formą na co pozwala odpowiednie zastosowanie poszczególnych produktów CEMEX.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.