Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu – jaki beton wybrać?

Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu – jaki beton wybrać?

Podłoga betonowa w domu i mieszkaniu

Zarówno projektanci jak i inwestorzy indywidualni coraz częściej odchodzą od standardowych rozwiązań projektowych. Ten trend dotyczy również podłóg. Najczęściej podłoga w domu lub mieszkaniu jest wykończona za pomocą płytek ceramicznych, paneli czy wykładzin. Nie mniej jednak inwestorzy coraz częściej chcieliby mieć w domu podłogę z betonu. Czy jest to możliwe do wykonania? Jaki beton wybrać?

Jaki beton wybrać do wykonania podłogi betonowej?

Istnieje kilka technologii wykonania podłogi betonowej. Najbardziej tradycyjną jest wykonanie podłogi z odpowiedniego betonu posadzkowego, który może być zacierany z posypką mineralną. W ten sposób otrzymujemy najczęściej posadzkę o wyglądzie industrialnym podobnym do posadzek spotykanych w halach czy magazynach. Można również wykonać podłogę z betonu kolorowego np. DECO COLLORE zatartego na gładko i zabezpieczonego odpowiednim preparatem lub transparentną żywicą. Najczęściej stosowane są kolory: żółty, czerwony, biały i grafitowy.

Czy podłoga musi być faktycznie z betonu?

Jeśli na części podłogi chcielibyśmy mieć podłogę betonową, a na części np. panele czy inne wykończenie warto rozważyć wykonanie na całej powierzchni wylewki anhydrytowej typu SUPAFLO. Takie rozwiązanie daje nam możliwość uzyskania kilku różnych wykończeń posadzkowych, bowiem podkład podłogowy SUPAFLO można wykończyć płytkami, panelami, deskami podłogowymi lub posadzką dekoracyjną o wyglądzie podłogi betonowej. Posadzki dekoracyjne są cienkowarstwowe, mają grubość 2-3 mm i imitują posadzkę betonową. Takie rozwiązanie jest też warte do rozważenia, gdy mamy ograniczenie pod względem grubości posadzki lub np. nie możemy nadmiernie obciążać stropu. Tradycyjne podłogi betonowe wymagają bowiem grubości minimum 8 – 10 cm, a w przypadku rozwiązania: wylewka anhydrytowa SUPAFLO + posadzka dekoracyjna całkowita grubość może wynieść poniżej 4 cm. Tak więc posadzka o wyglądzie betonu nie zawsze musi być betonowa.

 

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.