Posadzki dekoracyjne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Posadzki dekoracyjne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Posadzki dekoracyjne – charakterystyka

Posadzki dekoracyjne to stosunkowo nowa grupa produktów dostępna na polskim rynku. Są to rozwiązania zwykle oparte na bazie żywic epoksydowych, akrylowych oraz poliuretanowych, z drobnoziarnistymi dodatkami mineralnymi oraz pigmentami, które nadają posadzce dekoracyjnej ostateczną barwę i charakter. Posadzki dekoracyjne to zwykle rozwiązania cienkowarstwowe. Mają grubość od kilku do kilkunastu milimetrów. Niewielka grubość niesie ze sobą szereg korzyści, o których poniżej.

Korzyści z zastosowania posadzek dekoracyjnych

Wykorzystanie posadzek dekoracyjnych jako ostatecznej warstwy podłogi niesie za sobą szereg korzyści:

 • Innowacyjny i oryginalny efekt wizualny
 • Brak fug zdecydowanie ułatwia czyszczenie posadzki
 • Cienka warstwa znakomicie przewodzi ciepło, co generuje oszczędności w przypadku ogrzewania podłogowego
 • Cienka warstwa pozwala na nałożenie posadzki bez potrzeby podnoszenia np. drzwi itp.
 • Cienka warstwa pozwala na zmianę posadzki na np. inny kolor, bez zmiany poziomu – w przypadku takiego rozwiązania nowa posadzka podnosi poziom podłogi o ok. 2-3 mm

Jak może wyglądać posadzka dekoracyjna?

Posadzki dekoracyjne dają nieskończenie wiele możliwości kolorystycznych. Wykorzystując różne sposoby wykończenia, można uzyskać posadzkę o jednolitej barwie lub wręcz przeciwnie, z wyraźnymi śladami obróbki, przebarwieniami i smugami. Wykończenie może być zarówno matowe, jak i błyszczące. Ilość kolorów i odcieni jest ogromna. Warto również wiedzieć, że dzięki nienasiąkliwej strukturze posadzka dekoracyjna jest wysoce odporna na wszelkie zabrudzenia i zaplamienia. Co za tym idzie, jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości.

Gdzie stosować posadzki dekoracyjne?

Zakres zastosowań tego typu rozwiązania jest niemal identyczny jak w przypadku posadzek z płytek ceramicznych. Posadzki dekoracyjne mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, hotelach, sklepach, biurach, a także w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wielką zaletą  posadzek dekoracyjnych jest to, że ten sam materiał możemy nanosić również na ścianę czy wręcz na niektóre elementy umeblowania (np. blaty czy wyspy kuchenne), dzięki temu możemy uzyskać bardzo spójne wizualnie połączenie podłogi z powierzchniami pionowymi w pomieszczeniu.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.