Surowy beton na ścianie – jakie rozwiązanie wybrać?

Surowy beton na ścianie – jakie rozwiązanie wybrać?

Dobór właściwego wykończenia wnętrz jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o atmosferze w jakiej będziemy mieszkać bądź pracować. Moda, która rozwija się przez ostatnie lata pokazuje surowy beton oraz rozwiązania industrialne jako nowy trend w designie mieszkaniowym.

Czym się kierować wybierając surowy beton na ścianę?

Często możemy spotkać różne rozwiązania, które nawiązują do stali lub betonu, jednak należy pamiętać, że każde rozwiązanie prefabrykowane tzn. gotowy do montażu element będzie prezentował się sztucznie w salonie, kuchni bądź przy kominku. Uzyskanie efektu surowego betonu poprzez zastosowanie mieszanek betonowych i wykorzystanie systemów deskowań lub desek odpowiednio przygotowanych do tego celu jest zawsze wyborem najlepszym ze względu na trwałość i naturalność rozwiązania.

O czym należy szczególnie pamiętać?

Bardzo ważnym czynnikiem o którym należy pamiętać podczas dokonywania wyboru rozwiązania, a także wykonawcy jest szczegółowe określenie oczekiwanego efektu wizualnego. Parametrami, które mogą określać naszą wizję mogą być np. ilość porów na metrze kwadratowym powierzchni ściany, wielkość/średnica porów, które się pojawią, odcienie kolorystyczne w jakich może poruszać się wykonawca, ewentualne planowane „gniazda kruszywa” lub przebarwienia, rodzaj faktury etc.

Co jeszcze należy rozważyć wybierając surowy beton na ścianę?

Dokonując wyboru rozwiązania dobrze jest się również zastanowić jak dużą powierzchnię mamy do wykonania w betonie surowym oraz w jaki sposób będzie dostarczony beton na budowę, warto zapytać o takie informacje już na wytwórni betonu podczas rozmowy z przedstawicielem handlowym. Bez względu na sposób wykonania jaki wybierzemy są pewne twarde zasady, które dotyczą wszystkich betonów, które mają mieć charakter estetyczny.

Jak dbać o surowy beton?

Po pierwsze warto pamiętać o konserwacji oraz impregnowaniu tych powierzchni co będzie zapobiegać osadzaniu się brudu oraz ułatwi pracę podczas czyszczenia. Jeżeli surowy beton ma być ozdobą wokół domowego kominka, należy dobrać odpowiedni impregnat, który będzie odporny na wysokie temperatury, a także ułatwi czyszczenie z sadzy, która będzie osiadała na betonie.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

Masz pytanie? Napisz do nas!

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

Informacja o przetwarzaniu danych
Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.