Utwardzanie drogi dojazdowej. Jaki beton zastosować?

Utwardzanie drogi dojazdowej. Jaki beton zastosować?

Budując dom stajemy przed problemem wykonania drogi dojazdowej do naszej posesji.  Na etapie budowy domu najczęściej w celu ograniczenia kosztów i umożliwienia dojazdu pojazdów budowy (np. betonomieszarki) poszukujemy najtańszego rozwiązania.

Utwardzanie drogi dojazdowej

Utwardzenie drogi dojazdowej najczęściej odbywa się to poprzez wysypanie i zagęszczenia żużla lub kruszywa. W przypadku kruszywa najlepiej nadają się kruszywa łamane, które klinują się podczas zagęszczenia tworząc w miarę równą i stabilną warstwę. W przypadku słabej jakości gruntów warto zainwestować dodatkowo w geowłókninę.  Innym rozwiązaniem znanym z dużych budów jest ułożenie betonowych płyt drogowych. Oba rozwiązania są bardzo dobre na czas budowy jednakże po ukończeniu głównych prac budowlanych pozostajemy przed pytaniem co dalej? Chyba nikt nie chciałby, aby dojazd do swojego wymarzonego domu odbywał się jak po placu budowy.

Jaki beton zastosować na drogę dojazdową?

W Polsce drogę dojazdową do domu wykonujemy najczęściej z kostki brukowej. Drogi z kostki brukowej są bardzo popularne, a więc z reguły wszyscy znają problemy z nimi związane takie jak przerastanie zielenią, konieczność stosowania obrzeży czy też możliwość utworzenia się kolein w przypadku nieodpowiednio przygotowanej podbudowy. Warto więc rozważyć wykonanie drogi dojazdowej z betonu. Idealnym rozwiązaniem są nawierzchnie betonowe DECO STONE. Beton ten możemy układać na ustabilizowanym kruszywie.  DECO STONE jest to beton z eksponowanym kruszywem, który może być wykonany w różnych wariantach. Pozwala uzyskać efektowną nawierzchnię o wysokich walorach dekoracyjnych. Możemy praktycznie indywidualnie wybrać kolor, rodzaj kruszywa i głębokość jego wyeksponowania. Beton ten produkowany jest w klasie wytrzymałości min. C30/37 i charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne. Poza nietuzinkowym wyglądem cechuje go bardzo wysoka trwałość rozwiązania. Zastosowanie betonu DECO STONE zwiększa bezpieczeństwo poprzez lepszą przyczepność. Jeśli natomiast chcielibyśmy, aby faktura betonu była gładka, utwardzenie drogi dojazdowej można wykonać z betonu barwionego, kolorowego DECO COLLORE, który również cechuje się wysokimi parametrami użytkowymi.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.