Jakie są wymiary tych elementów konstrukcyjnych?

Jakie są wymiary tych elementów konstrukcyjnych?

Jednym z czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając beton na budowę jest rozmiar betonowanego elementu.

Beton podczas twardnienia wydziela pewne ilości ciepła – nagrzewa się. W przypadku elementów masywnych (np. fundamenty), temperatura wewnątrz może dochodzić do kilkudziesięciu stopni, natomiast na powierzchni jest kilka stopni wyższa od temperatury otoczenia. Powoduje to znaczne naprężenia termiczne i w efekcie spękanie betonu. Z tego powodu w tego typu elementach wskazane jest stosowanie betonów o wolnym narastaniu wytrzymałości i stosunkowo niewielkiej ilości wydzielanego ciepła (np. XtraBET). W elementach cienkościennych (np. ściany) bardziej wskazane są betony o szybszym narastaniu wytrzymałości i wysokiej ilości wydzielanego ciepła (np. PROMPTIS) – jest to szczególnie istotne podczas betonowania w okresach niższych temperatur (jesień, zima).

Nie wiesz ile betonu powinieneś zamówić na strop, fundamenty czy schody? Oblicz to za pomocą naszego kalkulatora!

Pamiętaj jednak, że prawidłowy wybór odpowiedniego produktu to skomplikowany proces. Dobierając beton należy wziąć pod uwagę zarówno właściwości mieszanki dostarczanej na budowę jak i późniejsze warunki pracy betonu (tzw. klasy ekspozycji). Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznej decyzji zawsze skonsultuj się z naszym doradcą – to nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność dokonania właściwego wyboru.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.