Na jakie elementy konstrukcyjne jest potrzebny beton?

Na jakie elementy konstrukcyjne jest potrzebny beton?

Elementy konstrukcyjne budynku spełniają różne funkcje. Zadaniem fundamentu budynku jest przenoszenie ciężaru konstrukcji na grunt – wystarczy, że będzie miał odpowiednią wytrzymałość. Posadzka betonowa, jeśli nie jest wykańczana kolejnymi warstwami (np. w garażu) powinna być odporna na ścieranie oraz ewentualne uderzenia – chociażby spadający z półki ciężki młotek lub klucz. Chodnik przed domem powinien być mrozoodporny, a ściany piwnic wodoszczelne.

Podczas projektowania naszych betonów bierzemy pod uwagę ich przyszłe warunki użytkowania – dzięki temu oferujemy odpowiedni produkt do każdego zastosowania, jednak ich prawidłowy wybór jest skomplikowanym procesem – należy wziąć pod uwagę zarówno właściwości mieszanki dostarczanej na budowę jak i późniejsze warunki pracy betonu (tzw. klasy ekspozycji). Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznej decyzji zawsze skonsultuj się z naszym doradcą – to nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność dokonania właściwego wyboru.

Więcej informacji na temat doboru odpowiedniego betonu do konkretnego zastosowania znajdziesz w sekcji Zastosowania”.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.