Fundament jest podstawą każdej budowli i w związku z tym jednym z najważniejszych elementów konstrukcji budynku. Zastosowanie do niego odpowiednich materiałów i jego poprawne wykonanie jest szczególnie ważne, gdyż wszelkie błędy zarówno w doborze betonu jak i wykonawstwie są praktycznie nie do naprawienia. Z tego względu na betonie na fundament nie warto oszczędzać.

Jakie właściwości musi mieć beton na fundamenty?

Beton na fundamenty musi mieć odpowiednią wytrzymałość, ale również być odpornym na korozję wywołaną dostępem wilgoci i dwutlenku węgla, zwaną karbonatyzacją. Karbonatyzacja betonu prowadzi do szybkiej korozji stali zbrojeniowej, która w miarę upływu czasu traci swoją funkcję. Szalenie istotna jest również odpowiedni dobór konsystencji betonu na fundamenty gdyż zbyt gęsta mieszanka utrudnia prawidłowe jej zagęszczenie w szalunku.

O czym należy pamiętać wybierając beton na fundamenty?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na fundamenty należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.