Beton na podłogę w domu

Opis Zastosowania

beton na podłogę w domu

We współczesnym budownictwie mieszkaniowym konstrukcja podłogi zawiera wiele elementów i warstw, które posiadają ściśle określone funkcje. Najczęściej pierwszą warstwą (licząc od dołu) jest warstwa termoizolacyjna ze styropianu ułożona na warstwie nośnej (np. strop kondygnacji). We współczesnych instalacjach rozdzielaczowych, zarówno przewody CO jak i CWU, prowadzone są w tej warstwie izolacyjnej, przez co, podczas jej układania dochodzi do wielu błędów – płyty docinane są nierówno i mało precyzyjnie, przez co są niestabilne – dochodzi do ich klawiszowania i w konsekwencji wzrasta ryzyko spękania kolejnej warstwy czyli jastrychu. Z tego względu, zamiast styropianu, polecamy płynne mieszanki izolująco wypełniające tj. pianobeton INSULARIS PIANO, które doskonale wypełniają wszelkie zakamarki oraz otulają fragmenty instalacji, eliminując ryzyko klawiszowania. Dodatkowo, ze względu na wysoką płynność otrzymujemy wypoziomowaną warstwę izolacyjną gotową do układania jastrychu.

Dlaczego warto wybrać beton na podłogę?

Coraz większą popularność zdobywają industrialne wnętrza – posadzki betonowe i surowe ściany. W nowobudowanym domu jednym z ważniejszych elementów wpływających na uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego jest sposób i rodzaj wykończenia. Jego klimat warto przewidzieć już na etapie projektowania, gdy z wyprzedzeniem można przewidzieć materiał i jego odpowiednią grubość. Beton na podłogę układa się na grubość min. 10 cm i po wykonaniu budynku ciężko byłoby taką posadzkę dodatkowo ułożyć. Tego rodzaju posadzki można wykończyć poprzez utwardzenie suchą posypką i zatarcie na gładko.

W przypadku już istniejących podłoży również jest możliwość wykonania posadzki o wyglądzie posadzki betonowej. Jest to posadzka mineralno-polimerowa, którą układa się na grubość 2-3 mm. Odpowiednia obróbka powierzchni oraz system impregnacji sprawia, że posadzkę betonową można wykonać niemal w każdym pomieszczeniu. Posadzka dostępna jest w kilkunastu kolorach, których intensywność dobierana jest indywidualnie. Także dostępność różnych wariantów wykończeń (matowe lub satynowe) sprawia, że łatwo dopasować posadzkę betonową do wnętrza. Właściwości rozwiązania umożliwiają także wykonywanie elementów pionowych w pomieszczeniach.

O czym należy pamiętać wybierając beton na podłogę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na podłogę należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.

Polecane Produkty*

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.