Beton na ścianę w domu

Opis Zastosowania

beton na ścianę w domu

Ściany w budownictwie jednorodzinnym zbudowane są najczęściej z tzw. ściennych elementów drobnowymiarowych, czyli wszelkiego rodzaju pustaków ceramicznych, z betonu komórkowego bądź silikatów – czasem stosuje się rozwiązania monolityczne (architektoniczny beton na ściany). Ściany fundamentowe – zwykle z bloczków fundamentowych lub monolityczne (układane w szalunkach). Elementy drobnowymiarowe wymagają użycia zapraw do ich łączenia, jednak mieszanie zapraw na budowie wiąże się z zakupem dodatkowego sprzętu (betoniarka) oraz montażu źródła prądu. Jest ponadto bardzo pracochłonne i kosztowne.

Jaki beton polecamy na ściany domu?

Do wznoszenia murów polecamy zatem stosowanie gotowych zapraw XtraMUR, które są produkowane na węzłach betoniarskich CEMEX i dostarczane jako produkt gotowy do użycia na budowę, natomiast do ścian monolitycznych – beton na ścianę XtraBET lub DECO ARCH. Wybierając beton na ścianę poza jego walorami architektonicznymi korzystamy także z tzw. Masy termicznej, która zapobiega szybkiemu wychładzaniu pomieszczenia w okresie zimowym i szybkiego nagrzewania w okresie letnim.

O czym należy pamiętać wybierając beton na ścianę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na ścianę zastosowania należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.

Polecane Produkty*

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.