Gabiony, kamienie na skalniaki i obsypki

Opis Zastosowania

Gabiony, kamienie na skalniaki i obsypki

Gabiony, czyli stalowe kosze szańcowe wypełnione pokruszonymi skałami lub kamieniami wykorzystywane są w budownictwie do wzmacniania skarp, nasypów ziemnych czy brzegów rzek. Ze względu na swój niepowtarzalny wygląd, gabiony są również idealnym i oryginalnym rozwiązaniem podczas projektowania przestrzeni ogrodu czy obszarów miejskich. Prostota wykonania, trwałość i estetyka to główne zalety tej nowoczesnej formy architektury wykorzystującej naturalne, ekologiczne surowce.

Ogrody skalne jako idealne miejsce do zastosowania kamieni

Ogrody skalne to miejsca, w których głównym elementem kształtującym krajobraz jest kamień i odpowiednio dobrane rośliny. Często kompozycja ta ma za zadanie naśladować środowisko górskie. Aby podnieść walor naturalności ogrodu, warto ograniczyć się do jednego lub dwóch gatunków kamieni. Należy również pamiętać, aby kamień do ogrodu skalnego był odporny na warunki atmosferyczne.

Gdzie warto zastosować kruszywa?

Najprostszą formą ogrodu skalnego jest stosowanie kruszywa do obsypywania drzew, krzewów i innych roślin. Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, gabiony doskonale zabezpieczają ziemię przed wysuszeniem oraz utrudnia wzrost chwastów.

Polecane Produkty*

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt.

SPRAWDŹ, GDZIE NAJBLIŻEJ TWOJEJ BUDOWY ZAMÓWISZ BETON!

Pokaż wytwórnie betonu

LUB WPISZ KOD POCZTOWY BUDOWY, POKAŻEMY CI NAJBLIŻSZĄ WYTWÓRNIE BETONU

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Przetwarzamy Twoje dane osobowe, aby udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CEMEX Polska sp. z o.o. w celach marketingowych, w tym przekazywania mi informacji na temat oferty handlowej i działalności CEMEX Polska.

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CEMEX Polska sp. z o.o. informacji handlowych i marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń poprzez wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe) lub poprzez połączenia głosowe (jeżeli podaję numer telefonu).

  Uwaga: Abyśmy mogli się z Tobą kontaktować w przyszłości w celach marketingowych, musisz wyrazić obydwie powyższe zgody.

  Informacja o przetwarzaniu danych
  Administratorem Twoich danych osobowych jest CEMEX Polska sp. z o.o. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celach przekazania odpowiedzi na Twoje pytanie, nawiązania relacji biznesowej, prowadzenia marketingu. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo wycofania zgody, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, prawo przenoszenia danych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych: Polityka Prywatności.