Podczas budowy ogrodzenia, tak jak w przypadku budowy domu, zaczynamy od wyboru właściwego betonu na ogrodzenie i postawienia fundamentu. Fundament pod ogrodzenie nie musi być tak masywny jak w przypadku domu, jednak zaleca się jego zazbrojenie, gdyż w przypadku nierównomiernego osiadania gruntów (szczególnie, jeżeli grunty pod fundamentem są niejednorodne) zwykle dochodzi do spękania zarówno samych fundamentów, jak i murków na nim posadowionych. Bardzo ważne jest również, aby fundament ogrodzenia posadowić poniżej strefy przemarzania gruntu.

Jaki beton na ogrodzenie lub zaprawy budowlane warto wybrać?

W przypadku wykonywania ogrodzenia z betonu architektonicznego sam wybór odpowiedniego betonu na ogrodzenie to nie wszystko. Należy także zadbać o właściwy dobór szalunków i preparatów chemicznych umożliwiających ich późniejsze rozebranie bez szkody dla powierzchni betonu.

Do budowy ogrodzeń z cegły lub pustaków, doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych zapraw budowlanych XtraMUR. Z punktu widzenia inwestora zastosowanie gotowych zapraw budowlanych to wiele korzyści a główna z nich brak konieczności zapewniania źródła energii elektrycznej na placu budowy.

O czym należy pamiętać wybierając beton na ogrodzenie lub zaprawy budowlane?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na ogrodzenie należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.