Na co należy zwrócić uwagę wybierając beton na podjazd, parking czy drogę?

Zastosowanie betonu na podjazd, parking oraz drogę niesie ze sobą wiele korzyści. Beton jest materiałem odpornym na koleinowanie, jest jasny i nie nagrzewa się do tak wysokich temperatur w okresie letnim jak np. asfalt. Jednak, aby beton spełnił swoją funkcję musi być przede wszystkim trwały. Drogi, parkingi i place narażone są na niekorzystne oddziaływanie środków odladzających. Z tego względu do budowy dróg, parkingów oraz placów polecamy stosowanie betonów, które są odporne na oddziaływanie mrozu w obecności środków odladzających (soli). No i jeszcze jedna bardzo ważna cecha – nawierzchnia powinna być ładna i ciekawa pod względem wizualnym.

W przypadku wykonywania nawierzchni na terenach gospodarstw rolnych, dochodzi jeszcze kilka czynników.

Należy je wziąć pod uwagę – jest to ścieranie nawierzchni przez ciężki sprzęt gospodarski (głównie ciągniki rolnicze z ładowaczami czołowymi) oraz korozja chemiczna i biologiczna (obecność obornika, środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych).

O czym należy pamiętać wybierając beton na podjazd, parking czy drogę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na podjazd, parking czy drogę należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.