Posadzki w garażu pracują w nieco trudniejszych warunkach niż posadzki w pomieszczeniu mieszkalnym. Są one często narażone na wilgoć (np. topniejący śnieg z opon i podwozia samochodowego) a także są narażone na uszkodzenia mechaniczne (upadający ciężki klucz lub inne narzędzie). Z tego względu posadzki w garażu powinny być odporne na uderzenia oraz na wilgoć, oraz posiadać odpowiednią wytrzymałość mechaniczną.

Co w przypadku pomieszczeń inwentarskich?

Oprócz obciążeń typowych dla posadzek (ścieranie) są one narażone na agresję chemiczną ze strony obornika, kiszonek czy nawozów i środków ochrony roślin. Z tego względu powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością oraz odpornością na czynniki korozyjne. W związku z tym zachęcamy do stosowania specjalnie zaprojektowanych do tego celu betonów specjalnych Agron.

O czym należy pamiętać wybierając beton na posadzkę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na posadzkę należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.