Mieszanki wypełniające do przydomowych zbiorników betonowych

Osadzając przydomowe zbiorniki podziemne (np. oczyszczalnie ścieków, szamba betonowe czy zbiorniki retencyjne na deszczówkę) należy pamiętać o odpowiednim zagęszczeniu gruntu wokół zbiornika i pod nim, aby nie doszło do osiadania lub wręcz zapadnięcia się gruntu i w konsekwencji uszkodzenia przyłączy hydraulicznych do zbiornika. O trwałości tego typu konstrukcji decyduje również wysokiej jakości, odporny na korozję beton zastosowany na prefabrykowany zbiornik. W praktyce budowy domu jednorodzinnego rzadko dysponujemy sprzętem do zagęszczania.

Jakie mieszanki polecamy w takim wypadku?

Podczas montażu zbiorników zachęcamy do skorzystania z mieszanek wypełniających GRUNTON, które są samozagęszczalne (nie wymagają wibrowania) a po stwardnieniu mają właściwości bardzo dobrze zagęszczonego gruntu. Alternatywnym rozwiązaniem może być również zastosowanie lekkiej mieszanki pianobetonu INSULARIS PIANO, która ze względu na niską gęstość (400-800 kg/m3), nie powoduje silnego wyporu osadzanego zbiornika w trakcie wypełniania przestrzeni wokół.

O czym należy pamiętać wybierając mieszanki wypełniające?

Pamiętaj jednak, że dobierając mieszankę wypełniającą do przydomowych zbiorników należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.